Ładowarki teleskopowe - czym są i do czego służą?

Ładowarka teleskopowa należy do najczęściej spotykanych pojazdów stosowanych nie tylko w branży budowlanej. Jej zastosowanie jest znacznie bardziej rozległe. Musimy jednak zauważyć, że wiele osób nie wie czym są ładowarki teleskopowe, choć często widywały je na mijanych placach budowy czy placach magazynowych. Postanowiliśmy więc wyjaśnić czym jest ładowarka z teleskopem i gdzie najczęściej można zobaczyć ją przy pracy. Podpowiemy również gdzie wynająć najnowocześniejsze ładowarki do realizacji usług w Warszawie i okolicach. Zapraszamy do lektury!

Ładowarka teleskopowa - co to takiego?

Ładowarka teleskopowa to pojazd, którego zadaniem jest transport bliski, podnoszenie i przenoszenie różnego rodzaju ładunków. Podstawowe typy to ładowarki czołowe i ładowarki obrotowe. Składają się z podwozia kołowego oraz ruchomego ramienia teleskopowego, które w przypadku ładowarek czołowych montowane jest na przedniej części pojazdu. Ładowarki teleskopowe czołowe mogą przenosić znacznie większe ciężary niż ładowarki teleskopowe obrotowe.

Nowoczesne ładowarki teleskopowe mogą być wyposażone w tzw. osprzęt dodatkowy, który rozwija funkcjonalność i sprawia, że ładowarki są bardziej uniwersalne i kompaktowe. Przykładowy osprzęt dodatkowy to łyżka, widły, pług, siewnik, kosz osobowy, żurawik hydrauliczny czy chwytak do drewna.

Pierwszą firmą w Europie, która rozpoczęła produkcję ładowarek teleskopowych jest firma DIECI, która pierwszą ładowarkę wypuściła na rynek w 1983 roku. Obecnie firma jest liderem wśród producentów, a jej ładowarki są najchętniej wybierane przez firmy, które oferują klientom wynajem tego typu pojazdów. Druga firma, która specjalizuje się w produkcji ładowarek z teleskopem to firma Manitou.

Aby dowiedzieć się więcej o ładowarkach teleskopowych i kołowych - kliknij tutaj.

Zastosowanie ładowarki teleskopowej

Ładowarka teleskopowa zazwyczaj stosowana jest w budownictwie, rolnictwie, leśnictwie i przemyśle.

Prace w budownictwie to oczywiście podnoszenie i przenoszenie różnego rodzaju materiałów budowlanych, podnoszenie elementów konstrukcyjnych na odpowiednią wysokość, przewożenie gruzu czy ziemi i wiele innych prac. Dzięki możliwości zastosowania kosza osobowego - ładowarka może pomóc w realizacji takich prac jak chociażby prace wykończeniowe czy montażowe.

Ładowarka teleskopowa w rolnictwie może pełnić cały szereg różnych funkcji. Dzięki pełnieniu funkcji wózka widłowego - można transportować paszę dla zwierząt, przewozić snopy siana i słomy, dzięki kosiarce można kosić trawę, dzięki pługowi można spulchniać ziemię i przygotowywać pola pod siew, co więcej - ładowarka teleskopowa może również pełnić rolę ciągnika.

Zastosowanie ładowarek teleskopowej w leśnictwie to transport drzew, ich załadunek i rozładunek.

Wynajem ładowarek teleskopowych w Warszawie

Ładowarki teleskopowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W każdym mieście można znaleźć co najmniej jedną firmę, która ma w swojej ofercie wynajem tego typu pojazdów. W Warszawie i w całym województwie mazowieckim liderem w branży  i firmą realizującą najwięcej zleceń z wykorzystaniem ładowarek teleskopowych jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa, znana jako Podnosimy.pl W firmie dostępnych jest kilka modeli ładowarek, m.in. ładowarka obrotowa typu ROTO, a także ładowarki czołowe, które wynajmowane są przez klientów indywidualnych, jak również przez firmy. W grę wchodzi wynajem krótko i długoterminowy.

Podnosimy.pl wynajmuje swoje ładowarki teleskopowe głównie dla budownictwa, ale nie tylko. W portfolio zrealizowanych prac można znaleźć chociażby wstawienie dużego pieca do pizzy do lokalu - bez ładowarki z teleskopem takie zadanie byłoby niemożliwe do wykonania.

Na stronie https://www.podnosimy.pl/ladowarki-teleskopowe/ można dowiedzieć się więcej na temat wynajmu ładowarek teleskopowych dla klientów indywidualnych i dla firm.

Korzystanie z możliwości wynajmowania ładowarek z teleskopem jest dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem nawet dla rolników czy dla firm realizujących sezonowe prace np. w leśnictwie. W wielkich gospodarstwach czy na terenie dużych lasów i tartaków posiadanie własnej ładowarki będzie uzasadnione. W innych przypadkach - lepiej wynająć pojazd i podnosić koszty jego wynajmu, niż utrzymywać pojazd oraz wykwalifikowanego operatora poza sezonem czy w czasie, w którym pojazd będzie niepotrzebny, a nadal będzie wymagał napraw i konserwacji oraz miejsca garażowania.

Jeśli potrzebujesz ładowarki teleskopowej - możesz skontaktować się z firmą Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa lub poszukać firmy lokalnej w Twojej okolicy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się