Materace we Włocławku - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Czy stoisz właśnie przed zakupem nowego materaca do spania? Jeśli tak, to zapewne zależy ci na tym, by dokonać jak najlepszego wyboru, który zaowocuje komfortowym i zdrowym snem każdej nocy. Kluczowe znaczenie ma dobranie odpowiedniego rodzaju oraz stopnia twardości materaca. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci podjąć trafną decyzję!

Materac piankowy - dla kogo?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, a producenci robią wszystko, by zaskoczyć potencjalnych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami i nieznanymi dotąd technologiami. Jeśli interesują cię materace we Włocławku i okolicach, naprawdę masz w czym wybierać! Najpierw zastanów się, jaki rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się w twoim wypadku. Czy myślisz o zakupie modelu piankowego? Wkład z pianki polecany jest przede wszystkim tym, którym zależy na wyjątkowym komforcie w czasie snu. Materace piankowe dają wrażenie „otulenia” ciała i dokładnie przylegają na całej jego długości. Są też bardzo ekonomiczną opcją - cechuje je stosunkowo niska cena, która idzie w parze ze znakomitymi właściwościami produktu. Zwróć uwagę na przykład na model Hilding Rumba wykonany z połączenia dwóch pianek - wysokoelastycznej i termoelastycznej. Dzięki temu idealnie dopasowuje się zarówno do ciężaru, jak i temperatury i ułożenia ciała. Komu jeszcze polecane są materace z pianki? Dobrze sprawdzają się u osób z problemami zdrowotnymi, zwłaszcza tych, które cierpią na schorzenia kręgosłupa lub mają jakąś wadę postawy. Jeśli stwierdzisz, że model piankowy to coś dla ciebie, przejrzyj dostępne materace w sklepie online materacewloclawek.eu.

Materac piankowy - dla kogo?

U kogo sprawdzi się materac sprężynowy?

Modele piankowe to nie jedyne materace we Włocławku, które zajdziesz w sklepach stacjonarnych i internetowych. Dużą popularnością wśród Polaków cieszą się też nowoczesne materace sprężynowe. To doskonała propozycja dla osób, które są tradycjonalistami, a jednocześnie cenią sobie innowacyjne rozwiązania. Wśród modeli sprężynowych szczególnie warte zainteresowania są materace kieszeniowe, czyli takie, których sprężyny są odseparowane i umieszczone w specjalnych kieszeniach. Czy materac sprężynowy sprawdzi się u ciebie? Modele kieszeniowe polecane są przede wszystkim seniorom oraz użytkownikom, którym zależy na wysokiej sprężystości i elastyczności podłoża do spania. Materace z kilkoma strefami twardości, takie jak Hilding Cha-Cha, doskonale sprawdzają się też w wypadku par - również tych, u których występuje duża różnica w wadze. Poszukujesz wysokiej jakości materaca w Tarnowie bądź okolicach? Sprawdź materace w sklepie online materacetarnow.eu i znajdź idealny model dla siebie!

Twardość materaca - co warto wiedzieć?

Kiedy już zdecydujesz, który rodzaj materaca będzie dla ciebie najlepszy, musisz poświęcić chwilę na przemyślenie, jaki stopień twardości odpowiada twoim potrzebom i preferencjom. Materace we Włocławku to zarówno modele miękkie - H1, jak i bardzo twarde - H4. Im wyższa liczba porządkowa, z tym twardszym materacem masz do czynienia. Ale jak dobrać twardość materaca do swoich potrzeb? Ogólna zasada mówi, że osoby o małej masie ciała i drobnej budowie powinny wybierać materace miękkie. Z kolei ci, których waga jest wyższa, potrzebują twardszego podłoża do spania. Najpopularniejsze stopnie twardości to H2 oraz H3. Modele z oznaczeniem H2 są przeznaczone dla osób, których waga nie przekracza 80 kilogramów, natomiast twardość H3 polecana jest użytkownikom ważącym od 80 do 100 kilogramów. Warto zaznaczyć, że dobór odpowiedniej twardości materaca jest niezwykle istotny dla zdrowia kręgosłupa. Nie należy więc traktować tej sprawy lekko!

Artykuł sponsorowany