Materace Jastrzębie Zdrój - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka rzeczy, które koniecznie należy sprawdzić przed kupnem konkretnego materaca. Bazując na wiedzy ekspertów podpowiadamy, co warto wiedzieć, nim zdecydujemy się na konkretny produkt.

Twardość materaca - czego o niej nie wiesz?

Jednym z najczęściej powielanych mitów jest to, że "wygodny" materac oznacza "miękki". Tymczasem jest to nadmierne uproszczenie. Dobrze dobrany materac powinien być niezbyt miękki i niezbyt twardy - tylko wtedy jest w stanie dawać optymalne podparcie kręgosłupowi.

Z tego względu w ofercie wiodących producentów materacy, takich jak Hilding, znajdują się podłoża do spania o zróżnicowanej twardości: od H1 do H4. Podłoża miękkie i średnio-twarde (czyli H2-H3) są odpowiednie dla większości osób o przeciętnym wzroście i wadze (do 70kg). Takie materace jak Hilding Zorba czy Hilding Flamenco (dostępne w dwóch twardościach H2 i H3) będą odpowiednie zarówno dla osób śpiących samotnie, jak i par. Nie powodują nadmiernego zapadania się i niwelują napięcie mięśni - a z oboma sytuacjami mamy do czynienia, jeśli śpimy na zbyt miękkim lub zbyt twardym podłożu. Materace w takiej twardości nie sprawdzą się jednak dla osób ciężkich i chorujących na przewlekłe schorzenia kręgosłupa - w takim przypadku zaleca się wybór materaca H4 (przykładowo Hilding Fandango czy Hilding Step). Dają one wrażenie mocnego podparcia.

Twardość materaca - czego o niej nie wiesz?

Tanie materace wykonane z niecertyfikowanej pianki poliuretanowej nie mają odpowiednich oznaczeń twardości albo jest ona bardzo umowna - niskiej jakości piany nie mają odpowiedniej gęstości, aby zachować swoje właściwości przez długi czas użytkowania, ani by zagwarantować dobre podparcie na całej długości ciała.

Dowiedz się więcej o zdrowiu swojego kręgosłupa: na zdrowykregoslup.pl  znajdziesz wyłącznie specjalsityczne porady.

Wypełnienie materaca: parę słów o piankach

Z pewnością wiesz, że materace dzielimy na pianowe i sprężynowe. Nie można powiedzieć, które z nich są "lepsze" - to, czy materac powinien być wykonany z piany czy wypełniony sprężynami, zależne jest od konkretnego użytkownika. To, co możemy zrobić, to wartościować rodzaje pian. Przyjrzyjmy się, co mamy do wyboru na rynku.

Piana Visco, czyli piana wykorzystana m.in. do wykonania jednego z blatów materaca Hilding Salsa, charakteryzuje się dużą gęstością i termoelastycznością. Co to znaczy? Visco odkształca się nie tylko pod działaniem ciężaru leżącej osoby, ale także temperatury ciała. Umożliwia to uzyskanie komfortowego "otulenia" przy zachowaniu optymalnego podparcia.

Piana Flexifoam i inne piany wysokoelastyczne oznaczone HR nie reagują co prawda na temperaturę, ale odznaczają się trwałością i nie podlegają odkształceniom nawet przy długim czasie użytkowania. Jedynie wysokiej jakości piany użyte do produkcji takich materacy jak Hilding Electro, Flamenco, Rumba czy Salsa dają gwarancję, że z podłoża będziemy korzystać latami i zapewnią dobre zdrowie naszemu kręgosłupowi. Kiepskiej jakości pianki poliuretanowe powinny być wykorzystywane jedynie w celach obiciowych: warto wiedzieć, że najczęściej odkształcają się po kilku użyciach!

Twoje miejsce zamieszkania to Jastrzębie Zdrój? Materac na Materacejastrzebiezdroj.pl dotrze do Ciebie w najkrótszym czasie!

Materac jako produkt medyczny

Przed zakupem materaca warto mieć świadomość, że pewne podłoża do spania mają tak zaawansowane parametry, że uzyskują status wyrobów medycznych. Takim sukcesem może poszczycić się firma Hilding, w której ofercie znajdziemy szereg materacy oznaczonych MD. Badania potwierdzają, że podłoża te pomagają w rekonwalescencji po zabiegach i operacjach, zwiększają efektywność prowadzonej fizjoterapii, pomagają zachować zdrowie układu szkieletowo-kostnego i zapobiegają tworzeniu się odleżyn. Wszystkie produkty marki są jednocześnie antyalergiczne, dzięki czemu mogą być stosowane w łóżeczkach małych dzieci, w tym noworodków.

Twoje miejsca zamieszkania to Inowrocław? Materac na Materaceinowroclaw.pl to najlepszy wybór dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany