Gdzie kręcono Harrego Pottera


Seria siedmiu powieści o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling zwojowała świat na przełomie XX i XXI wieku, doczekując się ekranizacji każdego z tomów. Wielbiciele młodego czarodzieja zapewne mogą zastanawiać się, gdzie kręcono Harrego Pottera. Sprawdź odpowiedź na to pytanie i zobacz, w jaki sposób twórcy filmowej serii poradzili sobie z nakręceniem świata magii oraz jego fragmentów mugolskich w wielu wyjątkowych, a często mocno zaskakujących miejscach.

Gdzie kręcono Harrego Pottera - siedem części magicznej powieści?

Ilość wyjątkowych scenerii, jakie można obejrzeć w tle Harrego Pottera potrafi zachwycić. Dociekliwi jednak chcą się dowiedzieć, gdzie kręcono Harrego Pottera, by może samemu odwiedzić choć część z tych miejsc. Jest ich mnóstwo i trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne za produkcję z mistrzowską precyzją dobierały istniejące budynki i krajobrazy do rzeczywistości opisanej w książce. Co ciekawe, duża część z nich to stosunkowo bliskie okolice Londynu.

Szkoła magii Hogwart w rzeczywistym świecie

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie nagrywano filmy o Harrym Potterze, z pewnością w pierwszej kolejności myślisz o magicznym Hogwarcie. Jak się okazuje, sceny z tego miejsca były kręcone nawet w kilkunastu różnych lokalizacjach! Są to między innymi:

  • Zamek Alnwick, który służył za tło do nauk latania na miotłach,
  • katedra w Durham,
  • Christ Church College oraz New College na Uniwersytecie Oksfordzkim to miejsca wielu scen z wnętrz szkoły magii.
  • Słynne lekcje eliksirów oraz innych nauk nagrano natomiast w Opactwie Lacock,
  • łazienka Jęczącej Marty i okoliczne korytarze to część Katedry w Gloucester.

Słynną ulicę Pokątną możesz odwiedzić sam!

Oczywiście nie do końca, bo poznasz jedynie miejsce uwiecznione na filmie. Ulica Pokątna została stworzona na planie zdjęciowym Leadenhall Market w Londynie. Pub Dziurawy Kocioł to w rzeczywistości optyk działający przy Bull’s Head Passagenatomiast pełen skarbów Bank Gringotta to w rzeczywistości wyjątkowy budynek Australia House, Strand w Londynie. Dzięki tym informacjom już wiesz, gdzie kręcono filmy o Harrym Potterze w sporej części.

Chatka Hagrida i przyjazna Nora istnieją

Gdzie kręcono Harrego Pottera, gdy odwiedzał przyjaciół? Chatka Hagrida miała plan zdjęciowy w Glencoe w Szkocji. To wyjątkowa zielona okolica z urzekającym widokiem na rzekę Coe. Podobnie wyjątkowe miejsce nagrań miały sceny w Norze, u rodziny Rona, które zostały nagrane w pobliżu wioski Ottery St Mary, Devon. Natomiast za scenografię dla Hogsmeade posłużyła okolica Goathland w Yorkshire. Wszystkie te miejsca istnieją i mają w sobie pewną magię, choć jakby powiedzieć w rzeczywistości Harrego Pottera, tak naprawdę są w pełni mugolskie.

Sprawdź więcej ciekawych informacji o nagraniach Harrego Pottera

Chcesz wiedzieć więcej o miejscach, w których powstawały sceny z Harrego Pottera, gdzie kręcono Harrego Pottera? Wejdź na magazyn.ceneo.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji w tym temacie. To idealne miejsce dla wszystkich wielbicieli serii o słynnym młodym czarodzieju z Hoghwartu.

materiały partnera

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się