Czy drony DJI Mavic nadają się do robienia zdjęć i filmowania?

Man handling drone in nature. Outdoors shot in the park

Powszechnie wiadomo, że drony najczęściej służą do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Obecnie potentatem na światowym rynku tego typu urządzeń jest chiński producent DJI, który oferuje drony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Warta uwagi jest seria kompaktowych modeli pod nazwą Mavic, w skład której wchodzą urządzenia na każdą kieszeń. Czy nadają się one do robienia zdjęć i filmowania?

Na rynku można obecnie nabyć kilka modeli dronów z serii DJI Mavic, które oferują różne możliwości. W zależności od indywidualnych potrzeb i zasobności portfela możemy kupić proste modele, które wyposażone są w dobrej jakości kamerę lub bardziej zaawansowane technicznie drony, które poza doskonałej jakości obrazowaniem posiadają także dodatkowe funkcje ułatwiające sterowanie i obsługę. Wraz z Poniżej znajdują się 3 modele z serii Mavic, których zakup warto rozważyć, jeżeli poszukujemy sprzętu do zdjęć i filmowania.

Wersja budżetowa - DJI Mavic Mini     

Najmniejszy dron w zestawieniu, który posiada większość funkcji swoich większych braci, znajdujących się w wyższym przedziale cenowym, np. system omijania przeszkód. Jedyną wadą może być gorsza jakość kamery, ponieważ droższe modele oferują nagrywanie w 4K, Mavic Mini tylko 2,7K.

Nie możemy mieć wszystkiego, jeżeli szukamy modelu budżetowego, który kusi atrakcyjną ceną. DJI Mavic Mini kupimy już za 1800zł. 

Najlepszy stosunek jakości do ceny - DJI Mavic AIR 2

Dokonując zakupów często zwracamy uwagę na odpowiedni stosunek jakości do ceny. W przypadku dronów z seri Mavic, najlepszy wybór urządzenia pod tym kątem stanowi DJI Mavic AIR 2. 

Model stanowi połączenie innowacyjnych technologii i inteligentnego systemu bezpieczeństwa z wysokiej jakości kamerą. Nowoczesny system bezpieczeństwa umożliwia omijanie przeszkód, dzięki czujnikom zamontowanym z przodu i z tyłu urządzenia. Jest składany tak jak tańszy Mavic Mini, ale umożliwia nagrywanie w 4K jak Mavic 2 Pro.

Uwagę zwraca atrakcyjna cena drona, którego można nabyć za 3900 złotych.

Najlepszy dron dla profesjonalistów - DJI Mavic 2 Pro

Model wprowadzony na rynek w 2018 roku, który jest dedykowany dla profesjonalnych fotografów i filmowców. Jak każde urządzenie z serii Mavic, dron ten jest składany, co sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca i łatwo go przewozić wraz z innym sprzętem.

Mavic 2 Pro wyposażony jest w trzyosiowy gimbal z kamerą Hasselblad i 1-calowym czujnikiem CMOS, a także obiektywem F2.8 EQV 28mm, który umożliwia kręcenie filmów w 4K i robienie zdjęć 12MP. Sprzęt posiada również system transmisji OcuSync, który transmituje w wysokiej rozdzielczości 1080p. Jego zasięg sięga nawet do 8 km.

Cena samego urządzenia bez dodatkowych akcesoriów to przeszło 6 tyś złotych.

Oczywiście drony produkowane przez firmę DJI to nie tylko seria Mavic, ale także modele Phantom, czy Spark, które również doskonale sprawdzają się podczas robienia filmów, czy fotografowania. Chiński producent zdobył rynek dzięki doskonałej jakości produkowanych urządzeń, ale także dzięki systematycznemu konstruowaniu nowych modeli i rozwijaniu dotychczasowych. Obecnie wielbicieli dronów rozgrzewa premiera nowego modelu DJI FPV, który ma stanowić nową jakość wśród dronów wyścigowych. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się