Sprytny sposób na zdrowy posiłek poza domem

Jak odżywiać się zdrowo, gdy dużo czasu spędzamy poza domem i nie mamy zbyt wiele czasu? Istnieje sprytny sposób na zdrowe jedzenie poza domem wywodzący się z Japonii. Chodzi o bento – czyli zdrowy, estetycznie wyglądający posiłek, który można zabrać ze sobą na wynos w pojemniku nazywanym bento box (w Europie znanych pod nazwą lunch box).

Bento box posiada specjalne przegródki umożliwiające rozdzielenie różnych rodzajów pożywienia. Dużą popularnością cieszą się dwupoziomowe i szczelne bento boxy Monbento wykonane z tworzyw nadających się do recyklingu i bez BPA. Lunchboxy można podgrzewać w kuchence mikrofalowej i można myć w zmywarce.

Dwupoziomowe pojemniki Monbento z dodatkowym małym pojemniczkiem pozwalają rozdzielić od siebie sos, ryż i sałatkę, dzięki temu jedzenie wygląda świetnie, nie jest wymieszane oraz zachowuje swój smak i zapach. Przede wszystkim jednak w bento boxie Monbento można zabrać różnorodny i pełnowartościowy (a więc zdrowy) posiłek i zjeść go w wolnej chwili.

Bento boxy Monbento Original i Square zaprojektowane są tak, by można było zabrać tylko jeden poziom lub pełny lunchbox składający się z dwóch pojemników układanych jeden nad drugim i spinanych specjalną opaską.

Monbento Square jest największym pojemnikiem bento w ofercie firmy Monbento - ma pojemność 1,7 litra i wagę 500 g. MB Sqaure jest kwadratowy, szczelny i przeznaczony dla osób o sporym apetycie.

Monbento Original to flagowe lunchboxy francuskiej marki – są to dwupoziomowe, prostokątne pojemniki o pojemności 1 litra i wadze 480 g. MB Original są szczelne, eleganckie i występują w wielu różnych wersjach kolorystycznych.

Monbento LIB to pojemnik na zupy lub sałatki o pojemności 450 ml i wadze 300 g. Posiada podwójne ścianki, dzięki czemu utrzymuje ciepło przez dłuższy czas.

Monbento Tresor to flagowy lunch box Monbento przeznaczony dla dzieci - jest dwupoziomowy, ma 800 ml pojemności i waży 470 g. Zamykany jest na specjalny zatrzask, co jest bardzo praktyczne i sprawdza się znakomicie w trakcie używania przez dzieci.

Przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w bento boxie ma wiele zalet m.in. możemy wybrać produkty bez konserwantów, bez GMO czy syropu glukozowo-fruktozowego. Najszerszą ofertę produktów marki Monbento znajdziesz w sklepie www.bentomania.pl.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się