Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?

W tym roku powrót do szkoły to nie tylko czas zaraz po wakacyjnej przerwie czy feriach, ale również ponowne otwarcie szkół po kolejnej fali pandemii. Nawet dla dorosłych nie jest to łatwe doświadczenie, dlatego tak ważne jest by odpowiednio przygotować najmłodszych do powrotu do szkoły. Na co powinniśmy ich uczulić? W co wyposażyć? Jak wytłumaczyć dziecku, co tak naprawdę się dzieje?

Powrót do szkoły - i co dalej?

Dzieci, szczególnie te młodsze, chodzą do szkoły nie tylko żeby uczyć się nowych rzeczy. Dla nich jest to również czas zabawy, zawierania nowych znajomości i codzienne odkrywanie nowych rzeczy. Kiedy wszyscy przeszliśmy na pracę i naukę zdalną dzieci zostały tego wszystkiego pozbawione. Długie godziny, które spędzają teraz przed komputerem nie zawsze sprzyjają ich prawidłowemu rozwojowi. Brak kontaktów z rówieśnikami, zabaw podczas przerw i rozmów podczas powrotów do domu utrudnia utrwalanie przyjaźni.

Ponowny powrót do szkoły to ogromne emocje. Radość, ale i stres. Dlatego warto porozmawiać z dzieckiem o uczuciach, które się w nim kłębią. Dzieci w przypływie beztroski niestety nadal nie mogą pozwolić sobie na nieograniczone kontakty i zabawę taką, jaka miała miejsce przed pandemią. Wiele cennych informacji na ten temat można znaleźć na portalu Momom . Dziecko do szkoły należy również odpowiednio wyposażyć. Poza standardowymi zeszytami i przyborami niezbędna będzie maseczka ochronna. Bez wątpienia przyda się również płyn dezynfekcyjny, który dziecko powinno mieć zawsze pod ręką.

Zupełnie nowa rzeczywistość

Dzieci uwielbiają spędzanie czasu ze swoimi rówieśnikami czy ulubioną panią. Po powrocie do szkoły może je jednak zaskoczyć nowy wystrój sal lekcyjnych, pozbawionych zbędnych elementów wystroju, które mogłyby utrudniać dezynfekcję. Równie ważne jest pilnowanie dystansu, od którego zależy bezpieczeństwo wszystkich osób uczniów i nauczycieli. Jako rodzice powinniśmy jednak zapewnić nasze pociechy, że szkoła nie przestała być bezpiecznym miejscem do nauki. Taki komfort z pewnością ułatwi powrót w szkolne mury.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się