Niebanalne pomysły na dekorację za pomocą zdjęć

Zdjęcia w ramkach na ścianie - to klasyczne rozwiązanie odwiecznego pytania, gdzie umieścić ulubione fotografie w swoim domu. Można pójść tą drogą i eksperymentować z materiałem i kolorem ramek, schematem ich rozmieszczenia na ścianie. A można pozwolić sobie na nieco większą swobodę i kreatywność, oraz przyjrzeć się jednemu z poniższych sposobów na dekorację wnętrza za pomocą swoich zdjęć.

Zdjęciowy misz-masz

Jeśli nasz pokój jest wykonany w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym, możemy taki
wystrój uzupełnić foto-ścianą. Wystarczy gęsto powiesić na ścianie zdjęcia w ramkach. Nie muszą być dobrane w jednym stylu, ani pasować do siebie rozmiarowo.
Decydując się na takie rozwiązanie, wybieraj ścianę, której nie zasłaniają meble - nie trzeba będzie później odsuwać kanapy, żeby obejrzeć zdjęcie ukochanej cioci.

Pomysł ten idealnie nadaje się do pokoju, gdzie z jakichś przyczyn nie możemy pozbyć się nierówności na ścianie - gęsto umieszczone zdjęcia przeciągną na siebie uwagę i skutecznie zamaskują niedoskonałości.

Zdjęcia bez ramek

Zdjęcia bez ramek pozwalają na więcej swobody i dodają lekkości wystrojowi wnętrza. Są także dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie możemy lub nie chcemy wiercić ściany. W takim przypadku wystarczą nam nitki lub lina oraz taśma dwustronna. Powiesić zdjęcia na takim sznurku możemy za pomocą małych dekoracyjnych spinaczy.

Plusem zdjęć bez ramek jest także możliwość częstego odświeżania wystawy oraz zastępowania ich nowymi.

Zdjęcie na całej ścianie

Duże zdjęcie na ścianie, wydrukowane na tapecie, będzie wyglądało nawet lepiej, niż cała galeria zdjęć w ramkach. Możemy być pewni, że ono nie umknie uwadze naszych gości. Wykonane w czarno-białym kolorze, idealnie wpasuje się we współczesny, minimalistyczny czy high-tech wystrój mieszkania.

Fototapety często są wybierane, aby pokazać swoje najlepsze zdjęcia. Ogromnym plusem fototapet jest możliwość zamieszczenia zdjęć w dowolny sposób. Możemy stworzyć kolaż, dodać elementy graficzne, napisy, cytaty. Jedyny warunek - zdjęcie powinno być o jak najlepszej rozdzielczości i jakości.

Nie ogranicza nas ani rozmiar ściany, ani jakość oraz faktura materiału - do wyboru mamy tapety o fakturze piasku, nici, żakardowe lub gładkie. Wybrane przez nas zdjęcie może być wydrukowane na papierze, flizelinie czy flizelinowej tapecie o pokryciu winylowym. Dzięki takiej różnorodności fototapety znajdą swoje miejsce w każdym wnętrzu.

na tle fototapety ustawiony stolik i kanapa

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  • Sergiusz234

    07.10.2020 10:04

    Kiedyś powiesiłem zdjęcia bez ramek. Wyglądało fajne, ale po chwili pokrywają się kurzem i leniwie jest wycierać każde zdjęcie :)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się