iPhone 12: jakie smartfony wypuści Apple w tym roku?

smartfon, kobieta, ręka
Adobestock

Jednym z głównych corocznych wydarzeń w świecie technologii jest premiera nowego iPhone’a, które choć nie różnią się zanadto od poprzedniej wersji, to jednak sama otoczka przyciąga uwagę zarówno fanów Apple’a, jak i dziennikarzy technologicznych. Nie inaczej jest i w tym roku, jednak ze względu na panująca pandemię, premiera iPhone’a 12 musiała zostać przesunięta z września na październik. Czym tym razem zaskoczy swoich odbiorców amerykański gigant technologiczny i jakie nowości wprowadzi iPhone 12 do serii popularnych flagowców Apple’a? Poznaj nowego iPhone’a i sprawdź, na którą jego wersję warto się zdecydować.

Cztery wersje to więcej możliwości, czyli sposób wydania iPhone’a 12

Jednym z kluczowych elementów wydawania obecnie sprzętu elektronicznego jest przygotowanie kilku jego wersji, by trafić w gusta różnych użytkowników. Firmy technologiczne z powodzeniem stosują ten system od kilk lat, a Apple, przy okazji premiery iPhone 12 przygotuje aż cztery wersje swojego najpopularniejszego urządzenia. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie zapowiedziane, to ilość dostępnych informacji pozwala określić, czym będą wyróżniały się poszczególne wersje i co zaoferują użytkownikom.

Warto przy okazji wspomnieć, że Apple wydał już telefon w tym roku – mowa o iPhone SE, który okazał się udaną budżetową propozycją, jednak to właśnie iPhone 12 przyciąga w 2020 roku najwięcej uwagi jeśli chodzi o urządzenia produkowane przez amerykańską firmę. Co ciekawe, oficjalna zapowiedź i prezentacja iPhone’a 12 nie ukazały się na wrześniowym pokazie Apple’a, jednak i tak pokazano tam kilka ciekawych gadżetów, a jednym z nich był Apple Watch 6, czyli nowoczesny zegarek, który można zsynchronizować z iPhone’m.

Czym cechują się poszczególne wersję iPhone’a 12?

Najnowsza odsłona iPhone’a pojawi się w czterech wersjach, które będą różnić się przekątną ekranu, liczbą tylnych aparatów czy innymi, dodatkowymi funkcjami. I tak w październiku (bo wtedy właśnie planowana jest premiera iPhone’a 12) pojawić się mają:

  • iPhone 12 Mini – ekran o przekątnej 5,4 cala
  • iPhone 12 – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – ekran o przekątnej 6,7 cala

To jednak nie jedyne różnice, ponieważ wersje Pro i Pro Max mają mieć bardziej rozbudowaną matrycę, która pozwala na odświeżanie ekranu z częstotliwością 120 Hz. To pierwsze urządzenia Apple’a z tak wysoką wartość tego parametru, a dodatkowy efekt mają zapewniać ekrany OLED zastępujące dobrze znane LCD. Tego typu modyfikacja dotyczyć ma wszystkich iPhone’ów 12, co ma zwiększyć jakość wyświetlanych obrazów.

Co prawda dokładna specyfikacja iPhone’a 12 nie jest jeszcze znana, jednak przewiduje się, że czymś, na czym będzie opierać się to urządzenie będzie procesor Apple A14 Bionic. Układ ten został oparty o system Neural Engine czwartej generacji wykonany w 5 nanometrowej litografii, co znacząco zwiększa jego moc obliczeniową. Z kolei za wydaje działanie iPhone’a 12 i jego wielozadaniowość, odpowiadać ma 6 GB pamięci RAM.

Aparaty w iPhone 12 do wykonywania pięknych zdjęć

Innym aspektem, który będzie odróżniał poszczególne modele, jest aparat. Tutaj postawiono na klasykę i iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą miały po trzy obiektywy, z czego jeden będzie rozbudowanym czujnikiem LiDAR ToF 3D połączony z teleobiektywem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się