Warunki pożyczek pozabankowych - kto może się o nie starać?

pożyczka pozabankowa, pieniądze
Materiały prasowe

W odróżnieniu od kredytów pożyczki oferowane przez firmy z sektora pozabankowego są objęte mniejszą liczbą formalności. Nie znaczy to jednak, że może z nich skorzystać dosłownie każdy. Jakie warunki trzeba w takim razie spełnić, aby móc zaciągnąć pożyczkę pozabankową? Poznaj kryteria stosowane przez wiele firm z branży.

Polskie obywatelstwo

Podstawowym warunkiem, który trzeba spełniać, aby otrzymać pozabankową pożyczkę ratalną lub chwilówkę, jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Zobowiązanie zaciągnąć mogą osoby dysponujące polskim dowodem osobistym lub paszportem, co ściśle wiąże się z obywatelstwem. Czy to oznacza, że obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do Polski, nie mają szans na pożyczkę w sektorze pozabankowym?

Cóż, z pewnością nie każda firma będzie w stanie zaproponować im ofertę, choć z pewnością nie wszystkie odmówią. Wiele zależy od tego, skąd pochodzi dana osoba i czy spełniła formalności związane ze stałym pobytem w Polskie. Jeżeli obcokrajowcowi uda się uzyskać legalny status, a tym samym numer PESEL, z pewnością znajdzie firmę, w której – po spełnieniu pozostałych warunków – będzie mógł zaciągnąć pożyczkę. Wiele aktualnych ofert jest dostępnych pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Odpowiedni wiek

Granicą, po przekroczeniu której uzyskuje się pełnię zdolności prawnych, jest pełnoletniość. Czy to oznacza, że każda osoba dorosła może bez problemu ubiegać się o pożyczkę w firmie z sektora pozabankowego? Nie do końca. To zależy od polityki danej firmy, ponieważ wiele podmiotów działających na rynku ustanawia minimalny pułap wieku na poziomie 20-21 lat, co automatycznie wyklucza z grona pożyczkobiorców osoby młodsze, choć pełnoletnie. W ich przypadku nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie ofert dostępnych również dla klientów w wieku 18 i 19 lat.

Firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego ustalają także górną granicę wieku, po przekroczeniu której wniosek klienta jest z góry odrzucany. Zwykle wynosi ona 60-70 lat, w związku z czym seniorzy mogą mieć problem z zadłużeniem się. Chcąc nie chcąc, trzeba się z tym pogodzić, bo taka jest po prostu polityka firm pożyczkowych.

Dobra historia kredytowa

Wiele firm wymaga od klienta posiadania historii kredytowej pozbawionej „niespodzianek”, takich jak przeterminowane i niepospłacane od dawna pożyczki i kredyty. Weryfikacja klienta w bazach kredytobiorców daje pracownikom firm z sektora pozabankowego możliwość sprawdzenia, czy dana osoba miała w przeszłości problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Jeśli tak było, szanse na otrzymanie pożyczki maleją, choć nie są zerowe, ponieważ historia kredytowa to ważny, ale nie jedyny czynnik wpływający na ostateczną decyzję o akceptacji lub odrzuceniu wniosku klienta.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że na rynku są dostępne oferty skierowane do osób z negatywną historią kredytową, które w banku nie miałyby szans na uzyskanie kredytu. Pożyczek bez BIK jest jednak relatywnie mało, a ich koszty są wyższe niż w przypadku standardowych pożyczek ratalnych obejmujących weryfikację w bazach kredytobiorców. Więcej informacji o nowych firmach w branży, które kierują ofertę także do osób z negatywną historią kredytową, znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/nowe-pozyczki-chwilowki/.

Udokumentowane dochody

Konieczność udokumentowania osiąganych dochodów, podobnie jak dobra historia kredytowa, nie jest warunkiem powszechnym i stosują go tylko niektóre firmy. Część ofert jest natomiast dostępnych również dla osób, które nie posiadają stałego, legalnego zatrudnienia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się