Kredyt gotówkowy - kalkulator kredytu

kredyt
Materiały prasowe

Każdemu niekiedy potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki. W takiej sytuacji najchętniej sięgamy po dodatkowe środki w postaci kredytów gotówkowych. Czym jest tego typu kredyt, gdzie można go otrzymać, kto jest uprawiony do jego uzyskania, a także - w jaki sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Dlaczego wybierając kredyt gotówkowy, kalkulator jest podstawowym narzędziem, po który powinieneś sięgnąć? Odpowiadamy na te oraz wiele innych pytań, które pojawiają się, kiedy w grę wchodzi kredyt gotówkowy dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe!

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredytem gotówkowym określamy formę pożyczki, która udzielana jest przez bank. Mimo że nazwa sugeruje, że jest to zobowiązane udzielane w gotówce, nie oznacza to jednak, że pieniądze koniecznie muszą być fizycznie przekazane klientowi. Najczęściej dzieje się to za pomocą przelewu bankowego.

W przypadku tej formy pożyczenia pieniędzy od innego podmiotu, kredytodawcy nie jest potrzebna informacja, w jakim celu pożyczasz środki. Często tego typu świadczenie można uzyskać przez internet, a decyzja jest podejmowana stosunkowo szybko (choć proces może trwać dłużej, gdy potrzebujemy wyższej sumy). Zazwyczaj kredyt gotówkowy nie wymaga żadnej formy zabezpieczenia, choć niektóre podmioty - zwłaszcza w przypadku wniosku o nieco wyższą kwotę - mogą poprosić o żyranta.

Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

Ta forma pożyczania środków od banku jest przeznaczona w szczególności dla osób fizycznych, posiadających zdolność kredytową umożliwiającą im zaciągnięcie zobowiązania. Dodatkowo, konieczne jest stabilne zatrudnienie w formie akceptowalnej dla banku (chodzi tu głównie o umowę o pracę).

Spełnienie powyższych warunków daje możliwość skorzystania z kredytu gotówkowego na dowolnie wybrany cel konsumpcyjny. W przypadku tej formy pożyczania pieniędzy badanie zdolności kredytowej nie jest szeroko zakrojone, jak to ma miejsce w przypadku kredytu hipotecznego, gdy potencjalny kredytobiorca jest dosłownie prześwietlany we wszystkich możliwych aspektach.

Jak wspomniano wyżej, zdarza się jednak, że - w przypadku kwot wyższych niż kilka tysięcy złotych - instytucja udzielająca kredytu może poprosić o wskazanie żyranta. Ten sposób zabezpieczania jest szczególnie popularny w przypadku kredytów gotówkowych.

 

Aby dowiedzieć się, czy masz szansę na skorzystanie z oferty w interesującym Cię zakresie, powinieneś wykorzystać kalkulator zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy udzielany jest bowiem tylko osobom z satysfakcjonującą dla banku zdolnością kredytową, na którą wpływają Twoje obecne zobowiązania, wydatki, zarobki oraz historia spłat poprzednich kredytów i pożyczek.

Gdzie można uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredytu gotówkowego udzielić może każdy bank. W każdym przypadku formalności są nieco inne i mogą różnić się nawet pomiędzy poszczególnymi instytucjami. Zwykle jednak nie wymagają spełniania bardzo wysokich wymagań, a proces pozbawiony jest uciążliwej papierologii.

Aby dowiedzieć się, która oferta jest najkorzystniejsza, warto wykorzystać kalkulator. Kredyt gotówkowy z najniższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania jest zdecydowanie lepszym wyborem niż dobrze wypromowany kredyt gotówkowy u konkurencji. Wybierając ofertę najlepiej kierować się wyliczeniami, a nie emocjami wywołanymi przez reklamy.

Jak nie stracić za wiele na kredycie?

Wszelkiego rodzaju kredyty, zarówno od instytucji bankowych, jak i pozabankowych, wiążą się z kosztami. Jednak nie w każdej instytucji ich wysokość będzie identyczna, dlatego też szczególnie ważnym jest skorzystanie z internetowych wyszukiwarek, które dają możliwość porównania wszelkich kosztów świetnym przykładem jest Totalmoney.pl.

W ten sposób można łatwo wybrać najkorzystniejszą finansowo opcję. Uwaga: nawet jeśli ktoś znajomy poleca nam na podstawie własnych doświadczeń określony podmiot, warto samodzielnie zorientować się w warunkach - choćby korzystając z wyżej wskazanych wyszukiwarek internetowych. Fakt, że ktoś inny uzyskał kredyt gotówkowy o określonych kosztach, nie oznacza bowiem, że my dostaniemy go na identycznych zasadach. Możesz otrzymać korzystniejsze warunki lub nieco gorsze, w zależności od wielu czynników.

 

Zwróć uwagę szczególnie na warunki kredytów dedykowanych konkretnym grupom docelowym, gdyż mogą się różnić od warunków stawianych w standardowych ofertach. Inne parametry może mieć na przykład kredyt gotówkowy dla emeryta. Kalkulator przyda się również kiedy chcesz wziąć kredyt gotówkowy dla firm. Kalkulator dodatkowo wspomoże dobra porównywarka kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy – kalkulator, z którego warto skorzystać

Analizując kredyty warto porównać ogólne ich koszty. Nie są to jedynie odsetki, ale również bankowa prowizja pobierana jednorazowo na początku i inne opłaty. Z reguły wyszukiwarki kredytów gotówkowych w internecie oferują już gotowe kalkulacje kosztów, dlatego Twoje zadanie jest ułatwione. Warto dodatkowo także zapoznać się z zapisami dotyczącymi ewentualnych kar za niespłacanie należności oraz o możliwościach zawieszenia spłaty kredytu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się