Nowe AirPodsy, lokalizator Bluetooth i tańsza wersja HomePoda. Co jeszcze wkrótce zaproponuje Apple?

Apple AirPods Pro
Materiały prasowe

Poza telefonami i komputerami, wśród tegorocznych premier i zapowiedzi od Apple znajdziemy też inne interesujące akcesoria. Jakie?

Choć Apple nie może narzekać na brak medialnego szumu wokół swoich produktów, nie wszystkie z nich cieszą się takim samym zainteresowaniem. Emocje budzą przede wszystkim premiery kolejnych smartfonów (w tym roku jest to iPhone 12), choć uwadze dziennikarzy i blogerów nie umykają również komputery stacjonarne i laptopy, tablety oraz smartwatche. Tymczasem w ofercie firmy z Cupertino znajdziemy też wiele innych urządzeń i akcesoriów. Są one doskonale znane fanom marki, jednak przeciętni konsumenci często nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Co z tej grupy weszło lub wejdzie na rynek w tym roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

AirPods 3 generacji

AirPods i AirPods Pro to sygnowane przez Apple bezprzewodowe, niewielkie słuchawki. Na tle konkurencji wyróżniają się nie tylko typowym dla giganta z Kalifornii designem, ale też świetną jakością dźwięku. Ta szczególnie wysoka okazuje się w modelach z linii Pro i jest wynikiem przede wszystkim dokanałowego podania dźwięku. Tym bardziej wart odnotowania jest więc fakt, że jakość, którą dotąd znaliśmy jedynie z serii Pro znajdziemy również w „zwykłych”, applowskich słuchawkach trzeciej generacji. Urządzenie zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Nowy model Apple TV 4K

Odtwarzacz multimedialny i przystawka smart TV od Apple doczekał się do tej pory czterech generacji. Wiele jednak wskazuje na to, że wkrótce w sklepach pojawi się piąty model urządzenia. Wskazują na to referencje odnalezione w przekazanych deweloperom nowych wersjach beta systemów operacyjnych. Najprawdopodobniej informacje są prawdziwe, bo referencje z kodu źródłowego nowej wersji tvOS odwołują się do identyfikatora urządzenia, którego nie ma jeszcze na rynku. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowy model Apple TV trafi do klientów.

Nauszne słuchawki Bluetooth

Do tej pory oferta słuchawek od Apple sprowadzała się jedynie do wspomnianych AirPodsów i linii Beats. Według oficjalnych już zapowiedzi wkrótce dołączą do nich również słuchawki nauszne wysokiej klasy. Bezprzewodowy sprzęt będzie adresowany do najbardziej wymagających klientów. W jego specyfikacji znajdziemy między innymi aktywną redukcję szumów. Poszczególne elementy słuchawek będą łączone magnetycznie, co ma ułatwić ich ewentualną wymianę.

Tańszy i mniejszy HomePod

HomePod, czyli głośnik smart home od Apple, mimo wysokiej jakości i doskonałego designu, nie jest w stanie skutecznie konkurować z podobnymi produktami Amazona i Google. Odpowiada za to przede wszystkim wysoka cena. Chcąc powalczyć o klientów w nieco niższym segmencie cenowym, firma z Cupertino pracuje właśnie nad jego mniejszą – i co za tym idzie, również tańszą wersją. Prawdopodobnie do sprzedaży trafi ona już pod koniec tego roku.

Lokalizator Bluetooth AirTag

O nowym urządzeniu od Apple dowiedzieliśmy się przez przypadek. Przypisana do niego funkcja iOS została bowiem pokazana w filmie instruktażowym opublikowanym na YouTube. I chociaż wideo szybko zniknęło z serwisu, wśród fanów rozeszła się wieść o lokalizatorze Bluetooth z nadgryzionym jabłuszkiem w logo. Po sparowaniu z iPhone’m lub innym urządzeniem Apple AirTag ma pomóc w znalezieniu łatwych do zgubienia przedmiotów – na przykład kluczy – czy skradzionego roweru lub bagażu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się