Czym kierować się podczas krótkoterminowego wypożyczenia samochodu?

Wypożyczalnie samochodów prześcigają się w ofertach, proponując niższe ceny oraz szerszy wybór pojazdów. Na co należy zwrócić uwagę, wynajmując auto krótkoterminowo, by uniknąć rozczarowania i dodatkowych kosztów?

Koszt wynajmu

Zdarza się, że niższa cena wynajmu samochodu nie oznacza mniejszych kosztów całkowitych. Często atrakcyjna oferta nie obejmuje ubezpieczenia, co zmniejsza bezpieczeństwo klienta lub niesie za sobą konieczność samodzielnego wykupienia polisy. Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji? Jest to kolejna opłata, która może być dużą niedogodnością. W Łodzi można wypożyczyć samochód bez blokowania środków na karcie kredytowej. Jednak należy sprawdzić, czy dana wypożyczalnia nie ma takiego wymogu. Niektóre firmy przy wynajmie krótkoterminowym stosują także limit kilometrów. Po ich przekroczeniu wypożyczający będzie zmuszony do dopłaty. Warto także upewnić się, czy w wynajętym pojeździe można przewozić czworonogi oraz czy obowiązują zastrzeżenia odnoszące się do liczby kierowców. Jeżeli pojazd będą prowadzić dwie osoby, zazwyczaj musimy liczyć się z dodatkową opłatą. Nieuprawnione prowadzenie auta przez kogoś innego w przypadku kolizji będzie skutkowało obciążeniem kosztami napraw osobę wynajmującą. Aby uniknąć kosztów dodatkowych, należy uważnie zapoznać się z umową. Jeżeli nie jest ona jasna, lepiej poszukać innej wypożyczalni.

Samochód

Poszukując wypożyczalni do wynajmu krótkoterminowego, warto znaleźć firmę z dużą flotą pojazdów i wieloma oddziałami. W carfree.pl znajdziemy samochody każdej klasy. Z łatwością wybierzemy więc auto odpowiednie do swoich potrzeb. Firma posiada oddziały na terenie całego kraju, co jest niezwykle dogodne dla klienta. Odbierając auto, należy uważnie je obejrzeć, zanim podpiszemy protokół odbioru. Wszelkie usterki i zarysowania powinny zostać odnotowane. W przeciwnym razie możemy zapłacić za nie przy zwrocie samochodu. Dobra wypożyczalnia oferuje także wyposażenie dodatkowe. Fotelik dla dziecka, GPS, bagażnik dachowy to udogodnienia, z których warto skorzystać. Większość firm podstawia auto z pełnym bakiem, jednak należy się upewnić, że tak właśnie jest również w tej wypożyczalni, z której usług zamierzamy skorzystać. Oddając samochód, zwróćmy również uwagę, by stan paliwa był identyczny z początkowym – w przeciwnym razie zapłacimy nie tylko za paliwo, ale także poniesiemy dodatkową opłatę.

Obsługa

Porównując oferty różnych wypożyczalni, należy zwrócić uwagę na jakość obsługi. Możliwość rezerwacji on-line to często nie tylko wygoda, ale także preferencyjne warunki wynajmu. Czy pomoc techniczna dostępna jest przez całą dobę? To istotne, gdyż w podróży mogą zdarzyć się nieprzewidziane okoliczności. Dobry kontakt z wypożyczalnią pomoże rozwiązać wszystkie problemy. Niektóre firmy pobierają dodatkową opłatę za podstawienie samochodu na lotnisko. Dobre wypożyczalnie nie mają takich opłat, a ich umowy nie zawierają ukrytych kosztów. Przejrzyste warunki kontraktu oraz otwarta komunikacja z pracownikami wypożyczalni świadczą o jakości usług przez nią świadczonych.

Wybór wypożyczalni nie powinien opierać się wyłącznie na cenie wynajmu, bez zapoznania się z umową. Dobra firma posiada swoje oddziały w strategicznych miejscach znajdujących się na terenie całego kraju.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się