Wybieramy najlepszy Internet mobilny

Niemal każdy operator komórkowy ma w swojej ofercie pakiety Internetu mobilnego. Bezprzewodowe łącze jest bardzo ciekawą alternatywą dla Internetu stacjonarnego, zwłaszcza, gdy cenimy sobie mobilność. Jak wybrać najlepszą ofertę, aby nie przepłacić?

Zasięg sieci

Przez wiele lat największą bolączką Internetu mobilnego był słaby zasięg. Wynikał on ze słabo rozbudowanej infrastruktury i mniej zaawansowanej technologii. Dziś efektywny przesył danych możliwy jest dzięki 4G LTE (a już zaczyna się pojawiać sieć 5G!), który jest stabilniejszy i szybszy od wcześniejszych technologii.

Wciąż jednak zdarza się, że w niektórych rejonach kraju zasięg sieci jest bardzo słaby. Który operator będzie miał w Twoim miejscu zamieszkania najlepszą jakość połączenia? Aby się o tym przekonać, najlepiej kupić kilka starterów różnych sieci i sprawdzić - bez podpisywania umowy - który z nich wypada najlepiej. Wtedy będziesz wiedział, u którego szukać najlepszej oferty!

Duży wybór ofert

Z zasięgu jednego operatora często korzysta więcej sieci GSM, co doskonale widać np. w przypadku Plusa. W oparciu o jego infrastrukturę działa jeszcze m.in. Plush, Premium Mobile, lajt mobile czy OTVARTA. Każdy z nich ma ten sam zasięg, ale co z cenami i wielkościami pakietów GB? Najlepiej porównaj dokładnie ich oferty, aby wybrać najkorzystniejszy Internet mobilny. Ale oprócz zasięgu, ceny i wielkości paczki internetowej musisz pamiętać o czymś jeszcze.

Rodzaj umowy

Standardowe umowy - czy to abonamentu głosowego, czy Internetu mobilnego - zawierane są na okres 12, 24, a czasami 36 miesięcy. Tyle trwają kontrakty w ofertach największych sieci, ale istnieje ich bardzo poważna alternatywa.

Mniejsi operatorzy, często submarki największych graczy na rynku, a także tzw. operatorzy wirtualni proponują zupełnie inny model umowy. Podpisujesz z nimi umowę bezterminową (na czas nieokreślony), co w praktyce oznacza, że możesz z nich zrezygnować w każdej chwili! Jedyne zobowiązanie, to zachowanie miesięcznego okresu wypowiedzenia. Bez zmartwień o nieopłacony abonament!

5G - sieć nowych możliwości

Najwięksi operatorzy w Polsce, a więc Play, Orange, Plus i T-Mobile, uruchomili już swoje sieci 5G, choć jeszcze nie na terenie całego kraju. Już niedługo (a może nawet już teraz!) będziesz miał możliwość korzystania z niezwykle szybkiego i stabilnego łącza internetowego. I to nie tylko na komputerze! Coraz więcej smartfonów wyposażonych jest w moduł 5G. Listę oferowanych w Polsce znajdziesz np. na stronie https://komorkomat.pl/telefony/. Z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że obsługa sieci 5G możliwa jest m.in. w modelach Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra czy Xiaomi Mi 10 - a więc telefonach ze świetnymi aparatami fotograficznymi!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się