Ile powinien kosztować dobry materac? Porady doboru materacy do sypialni prosto od ekspertów z Hilding Anders

Kiedy myślimy o zdrowiu, nie powinniśmy patrzeć na nie przez pryzmat pieniędzy. To stwierdzenie, jakkolwiek prawdziwe, nie zawsze można zastosować w życiu. Czy da się więc niskim kosztem zapewnić sobie idealny odpoczynek?

Ile jesteś w stanie wydać na swoje zdrowie, a ile powinieneś?

Zdrowie jest czymś naprawdę bezcennym. Produkty prozdrowotne bezcenne jednak nie są – są one bardzo wyraźnie oznaczone kwotami, które mogą nas potencjalnie zniechęcać. Panuje moda na drogie, ekologiczne towary, które mają zapewniać nam długie, wygodne i szczęśliwe życie. Warto się nad tym zastanowić – dziś w przypadku materacy. Jest to kategoria produktów, które często osiągają bardzo wysokie ceny. Nie oszukujmy się – kwoty w przedziale 1200–4000 złotych mogą naprawdę nadwyrężyć budżet domowy. Materaca potrzebuje każdy – wszyscy członkowie rodziny powinni mieć szansę na zdrowy, wygodny i spokojny sen. Pojawia się pytanie – za co tak naprawdę płacimy i czy musimy tyle wydawać? Topowe marki oferują produkty naprawdę wysokiej jakości. Nie są to jedynie koszty produkcji i dystrybucji. W przypadku firmy Hilding materace opracowywane są w laboratoriach badawczych. Chodzi o zapewnienie najlepszych wrażeń klientowi – doskonałej ergonomii, idealnego rozkładu ciężaru ciała, higienicznego użycia i długiego działania przy zachowaniu pierwotnych parametrów. Ufamy, że inne marki również przykładają do tych aspektów tak wielką wagę. Oznacza to jednak, że materac, który ma służyć latami, będzie dość drogi. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile powinien kosztować dobry materac – jest to niezwykle złożony temat, który zahacza o kwestie dystrybucji, różnych marży u różnych sprzedawców, promocji i wielu innych czynników.

Są jednak kwestie, które są niezmienne

Kiedy myślimy o doskonałym materacu, nie zawsze niska cena jest odpowiednim wyznacznikiem. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na okresy gwarancyjne. W Hilding staramy się, żeby nasze materace działały maksymalnie długo. Kupujący materac klient ma wtedy świadomość, że jest to produkt, który posłuży mu przez wiele lat. Kupując materace z krótkim okresem gwarancyjnym, zapłacimy mniej, ale materac szybko może stracić swoje właściwości. To może z kolei mieć katastrofalny wpływ na zdrowie użytkującego – problemy z kręgosłupem, problemy ze skutecznym wypoczynkiem lub nawet w dłuższym wymiarze czasu problemy natury psychicznej skorelowane z niedoborem snu. Jednocześnie nie chodzi o to, żeby przepłacać. Nie każdy potrzebuje materaca medycznego, nie każdy będzie potrzebować materaca premium. Rozwiązania w tych kategoriach materacy są bardzo drogie. Opracowanie technologii, koszty certyfikacji, zwiększone wymogi co do produkcji – to wszystko składa się na cenę końcową. Dlatego w obrębie marki Hilding znajdują się też podmarki, które dedykowane są różnym sektorom rynkowym. Mowa tu o np. Curem – materacach z najwyższej jakości materiałów, które są wykonane z użyciem najnowszych technologii, lub Sleepmed, certyfikowane materace medyczne dla osób z problemami z kręgosłupem lub przewlekle chorych. Nasze materace można znaleźć w cenach już od 450 złotych (w przypadku materacy nawierzchniowych). Popularne są też modele kieszeniowe, na przykład Hilding Step (powyżej 500 złotych). W cenie od 640 złotych znajdziemy już świetnej klasy materac Hilding Fandango, który doceniany jest przez polskich klientów od momentu ukazania się na rynku.

Ile jesteś w stanie wydać na swoje zdrowie, a ile powinieneś?
Materiały prasowe

Jeśli interesuje Cię tematyka doboru materacy, warto zajrzeć do naszych poradników – Jaki materac dla osób z niską wagą ciała?, a także Materac jednostronny czy dwustronny? Który sprawdzi się lepiej?.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się