YouTube na smartfonach i tabletach Huawei - czy to jeszcze możliwe?

Blokada USA wymierzona w Chiny, a głównie w Huawei daje o sobie znać na każdym kroku na całym świecie. Przykład pierwszy z brzegu? Brak YouTube na smartfonach i tabletach tego producenta. Oczywiście tych nowych, które nie mogą już uzyskać certyfikatu Google. W skrócie - wszystko, co amerykańskie nie może mieć związku z Huawei. Naturalnie są od tego wyjątki, ale ta sytuacja jednoznacznie pokazuje, że… trzeba znać zamienniki. Dlatego weźmy na warsztat tytułowego YouTube’a, którego aplikacji próżno szukać na sprzęcie od Huawei.

YouTube i Huawei - zacznijmy od Androida

Przede wszystkim pamiętajmy, że blokada USA, którą muszą przestrzegać amerykańskie firmy, sprowadza się do zakazu współpracy. Jednak nie zapominajmy, że Android to otwarty system, a więc w tym przypadku żadnych ograniczeń nie ma. Mimo że ten system rozwija Google, to na tych samych warunkach korzystać z niego mogą dosłownie wszyscy na świecie. Inaczej sprawa ma się z Usługami Google, które wymagają certyfikacji Amerykanów. To ich nie może otrzymać Huawei, a więc również YouTube jest poza zasięgiem.

Android to otwarty system - YouTube na Huawei na wiele sposobów

Skoro Android bazuje na kodzie, do którego dostęp ma każdy, to nietrudno się domyślić, że możliwości jego wykorzystania jest od groma. W końcu system ten stał się popularny między innymi z tego względu, że każdy mógł go przystosować do siebie. Dlatego patrząc na dowolny element i traktując go jako koło… Można uznać, że zostało ono wymyślone kilkusetkrotnie. Nie inaczej jest z dostępem do YouTube’a, który na smartfonach i tabletach Huawei obejrzymy na wiele sposobów, a pierwszym z nich jest…

Przeglądarka internetowa Huawei - YouTube to w końcu serwis WWW

Najpierw YouTube był w przeglądarce, a później pojawiła się aplikacja. W takim razie czemu nie odwrócić tego ponownie? Jak się okazuje, przez wiele lat programiści Google sprawili, że przeglądarkowa wersja YouTube nie odbiega znacznie od tego, co widzimy w dedykowanej aplikacji ze Sklepu Play. Dlatego to pierwszy, najłatwiejszy i zapewne jeden z najpopularniejszych sposobów na oglądanie filmów na YouTube na urządzeniach Huawei.

Aplikacji z obsługą YouTube nie brakuje - te zainstalujemy na sprzęcie Huawei

Na końcu trzeba pamiętać, że istnieje między innymi coś takiego jak YouTube Vanced - przez wielu uważany za lepszą wersję aplikacji YouTube’a, można bezproblemowo zainstalować na smartfonach i tabletach Huawei. Jeśli jednak koniecznie chcecie oryginalny program, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować… Usługi Google na Huawei i później aplikację YouTube.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się