Wiosenne kwiaty - ćwiczenia fotograficzne

Korzystając z coraz cieplejszej pogody warto jest się ponownie wybrać na dwór z aparatem fotograficznym i przyjrzeć się kolorowym kwiatom w parkach, na łąkach czy przydomowych ogródkach. 

W dzisiejszym ćwiczeniu skupmy się na środkach wyrazu artystycznego, które mogą sprawić, że wykonane zdjęcie będzie ciekawsze wizualnie i wyróżni się czymś na tle innych fotografii tego typu. 

 

Skorzystajmy z małej głębi ostrości, by skupić uwagę osoby oglądającej zdjęcie na głównym obiekcie, czyli w tym przypadku fioletowym kwiatku.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęcia pod słońce, by uzyskać efekt delikatnej świetlistej obwódki dookoła obiektu. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie doświetlenie rośliny od strony aparatu blendą, by uzyskać odpowiednie oświetlenie. 

 

Warto jest również skorzystać ze znanej metody kompozycji, czyli na przykład trójpodziału.
W tym przypadku kwiatek znalazł się w lewym dolnym mocnym punkcie kompozycji dzięki czemu przyciąga wzrok. 

 

Nietypowe i ciekawe jest również umieszczenie fotografowanej rośliny na neutralnym jednolitym tle, tak jak zrobilibyśmy to w przypadku fotografii produktowej. Na zdjęciu jest to niebo, ale podczas spaceru fotograficznego można również wykorzystać drewniane deski ławki, beton czy kolorowe tkaniny. 

 

Na kolejnym zdjęciu widzimy biedronkę na kwiatku. Mogłaby to być równie dobrze mucha, pszczoła, czy jakikolwiek inny owad - dodaje to dynamiki, kolorów oraz przyciąga uwagę widza. 

 

Zastanówcie się jakie inne metody można zastosować, by sprawić, że fotografia będzie ciekawsza. Może warto wybrać się na sesję fotograficzną o nietypowej porze dnia? 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się