Inspirujące filmy o fotografii na majówkę

 

Na długi weekend majowy spędzony w domu lub jego najbliższej okolicy warto jest zaplanować kilka rzeczy do zrobienia podczas chłodnych wieczorów.
Przedstawiamy listę filmów na każdy dzień majówki w których podejmowany jest temat fotografii czy biografii znanych fotografów. Otwórzcie swoje umysły na dużą dawkę inspiracji!

 

Twarze, plaże (2017)

Pełnometrażowy dokument o nietypowej przyjaźni Agnes Vardy uznanej fotografki i reżyserki filmowej, przedstawicielki francuskiej Nowej Fali z młodym artystą ulicznym o pseudonimie JR. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, postanawiają wyruszyć w podróż samochodem przerobionym na wielki aparat fotograficzny, by nakręcić wspólnie film. 

 

 

Rezerwat (2007)

Historia zaczyna się od przeprowadzki głównego bohatera,  Marcina - fotografa, który przeprowadza się na Warszawską Pragę do jednej z charakterystycznych dla dzielnicy starych i zaniedbanych kamienic. Jednym z jego zadań jest przygotowanie zdjęć kamienic. Stopniowo zaczyna się zaprzyjaźniać z innymi mieszkańcami. Fabularny film obyczajowy, dzięki któremu możemy zastanowić się nad takimi sprawami jak ukazać prawdziwość danej osoby czy miejsca na zdjęciach orazczy można zrobić dobry reportaż fotograficzny nie będąc częścią danej społeczności. 

 

 

Sól ziemi (2014)

Dokument pokazujący życie brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado i jego blisko 40 letnią podróż po całym świecie. Na swoich zdjęciach dokumentował przemiany w społeczeństwie czy przyrodzie dokumentując konflikty zbrojne czy życie poza cywilizacją. Film zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. dwie nagrody w Cannes w 2014, Cezar w 2015, oraz nagrody publiczności na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Filmowym w San Sabastian oraz Festiwalu Wiosna Filmów w Warszawie. 

 

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się