Krajobraz miasta pustego - ćwiczenia fotograficzne

 

W dzisiejszym ćwiczeniu zastanówcie się nad tym jak pokazać puste miasta. Co może być w nich interesującego?. Fotografia uliczna przecież najczęściej opiera się na pokazaniu ludzi, interakcji między nimi czy sytuacji, które dzieją się na ulicach. Co może przedstawiać fotografia uliczna, na której nie ma ludzi? Co mogłoby stać się głównym elementem zdjęcia?.

 

W drodze po niezbędne zakupy czy do pracy, postarajcie się uchwycić portret miasta bez ludzi. Korzystając z różnych technik fotograficznych opowiedzcie historię. 

Jak zachowuje się przyroda w mieście, gdy nie ma dookoła ludziCzy pojawia się na ulicach więcej zwierząt?”., Czy roślinność lepiej się rozwija?.

Może jednak widzicie miasto jako wymarłe, jak podczas filmowej apokalipsy. Zastanówcie się w jakich barwach widzicie ulice w tych dziwnych czasach. Które miejsca zwykle są zatłoczone, a dziś świecą pustkami?. Może to jedyna w swoim rodzaju okazja na wykonanie zdjęcia, na którym nie będzie ludzi. 

 

Na co zwrócić uwagę?

  • wybierz odpowiednią porę dnia - do nadania odpowiedniego klimatu fotografii warto jest wykorzystać golden hour, blue hour czy noc
  • wykorzystaj nietypową obróbkę komputerową zdjęcia - eksperymentuj z filtrami i wszelkimi ustawieniami
  • wyciągnij z szuflady stary aparat analogowy na kliszę - podczas tworzenia tego typu zdjęć będziesz mieć dużo czasu na ustawienie odpowiedniego kadru

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się