Jak pożyczać, żeby nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Kiedy brakuje nam gotówki na realizację planów lub pojawiają się nagłe, nieprzewidziane wydatki najprostszym a jednocześnie najszybszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy.
Obecnie możemy zrobić to nie tylko w bankach, ale również korzystając z oferty innych instytucji i firm finansowych. To szybkie, proste i wygodne. Niestety, pamiętać musimy o tym, że pożyczanie pieniędzy wiąże się z koniecznością spłaty zobowiązania z należnymi odsetkami. Warto więc wiedzieć jak pożyczać odpowiedzialnie i bez ryzyka.

Spirala zadłużenia - coraz poważniejszy problem

Wiele osób, które zdecydowały się na pożyczenie pieniędzy wpada w poważne tarapaty finansowe. Wynika to z faktu, pożyczania kwot, których nie jesteśmy w stanie spłacić z bieżących dochodów osiąganych przez członków gospodarstwa domowego. W takiej sytuacji część osób decyduje się na zaciągnięcie kolejnej pożyczki by spłacić poprzednią. Powoduje to, że nowa pożyczka jest wyższa od poprzedniej, ponieważ spłacić musimy również odsetki. Jeśli ponownie nie uda nam się spłacić zobowiązania i zaciągniemy kolejny kredyt może okazać się, że nasze zadłużenie urosło do naprawdę dużych rozmiarów. Mowa wówczas o tak zwanej spirali zadłużenia.

Poszukuj najlepszych ofert

Decydując się na pożyczenie pieniędzy dokładnie sprawdź dostępne w sieci oferty pożyczek. Dzięki temu uda ci się wybrać tę, która będzie najbardziej dopasowana nie tylko do twoich potrzeb, ale również możliwości finansowych. Porównaj okres spłaty, oprocentowanie, prowizję oraz ewentualne dodatkowe opłaty. Zwróć uwagę na RRSO. Aby szybko porównać ze sobą dostępne na rynku oferty skorzystaj ze stron, na których znajdziesz ich rankingi. Jednym z adresów, które warto odwiedzić jest strona https://money24.pl/pozyczki-na-dowod-osobisty-wez-chwilowke-na-dowod/.

Dokładnie sprawdź warunki pożyczki

Jeśli wydaje ci się, że znalazłeś najbezpieczniejszą, najbardziej atrakcyjną dla siebie ofertę pożyczki poświęć chwilę na dokładne przeanalizowanie wszystkich warunków umowy. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie jakimi opiniami cieszy się dana firma pożyczkowa. Upewnij się, że nie ma żadnych dodatkowych opłat a warunki spłaty zobowiązania są dla ciebie jasne. Pozwoli ci to uniknąć zbędnego ryzyka.

Nie spłacaj pożyczki kolejną

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie wpadniesz w spiralę zadłużenia dbaj o to, nie tylko na etapie wyboru pożyczki, ale również w trakcie jej spłacania. Przede wszystkim pamiętaj o tym, żeby nie zaciągać kolejnej pożyczki by spłacić poprzednie zobowiązanie. Jeśli wysokość raty jest dla ciebie za wysoka lub nie dasz rady spłacić pożyczki w terminie o wiele lepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pożyczkodawcą i ustalenie nowych, dopasowanych do twoich możliwości warunków spłaty zobowiązania.

 

Podsumowując, choć pożyczanie jest obecnie bardzo wygodne i szybkie, jednocześnie jednak może wiązać się z ryzykiem. Dlatego też decydując się na zaciągnięcie pożyczki powinniśmy zadbać o to, by upewnić się, że jej spłata nie będzie dla nas problematyczna. Jeżeli powyższy poradnik nie odpowiedział na Twoje pytania sprawdź dostępne oferty w sieci.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • 21.02.2020 15:47

  Kurwa, jak pożyczać, jaki wziąć kredyt...
  A może napiszecie poradnik, jak to jest że ludziom przelatuje zawyżony transfer, wpłacają pieniądze i nie odblokowują im się zdjęcia, kupują konta i nie przynosi to efektu i finalnie, nie raczycie ruszyć się żeby im odpisać...
  Może na to znajdziecie czas, zamiast na pieprzone reklamy, których nikt nie czyta?

 • ranking

  01.09.2020 23:56

  Nie trzeba się denerwować, wiadomo, że to są artykuły sponsorowane, ale jest w nich trochę przydatnych informacji. Problem zadłużania się ludzi w Polsce jest bardzo poważny.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się