Wydarzenia fotograficzne - zima

 

9. Leica Street Photo

Doskonała okazja dla pasjonatów fotografii do pokazania swoich prac profesjonalistom i szansa na pokazanie swojej pracy na wystawie konkursowej w Warszawskiej Galerii Leica 6x9. W tym roku wybieraniem zwycięskich zdjęć oraz przyznaniem Grand Prix zajmie się Jury w składzie: Tomasz Tomaszewski jako przewodniczący oraz Agata Grzybowska, Rafał Łochowski, Karol Grygoruk oraz Michał Warda. 

https://www.facebook.com/events/581462189060335/

 

Nietypowe techniki fotograficzne - heliograwiura

W Warszawskim Fotoplastikonie cyklicznie odbywają się warsztaty z klasycznych technik fotograficznych. 18 grudnia będzie można odbić swoje obrazy z wytrawionych wcześniej matryc używając do tego prasy walcowej, farby oraz specjalnego artystycznego papieru. Wstęp na warsztaty jest wolny, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji. Warsztaty powtarzają się cyklicznie - zmieniają się tylko omawiane techniki. 

https://www.facebook.com/events/2853247141352559/

 

Then and Now

Konkurs dla miłośników fotografii klasycznej, historycznej oraz alternatywnej - czyli wyjątkowych i rzadko wykorzystywanych współcześnie technik. Konkurs dla zakochanych w przeszłości artystów. Wyróżnieni fotografowie będą mieli szansę zaprezentowania swoich prac w Gdańskiej Galerii Fotografii Muzeum Narodowego.

https://www.facebook.com/events/555165061950233/

 

FESTIWAL NA FAKTACH

Druga edycja festiwalu związanego ze sztuką faktu/reportażami - również reportażami fotograficznymi. Planowane są spotkania z twórcami, wykłady, pokazy filmów oraz wystawy. Dokładny program festiwalu będzie znany w styczniu. 

https://www.facebook.com/events/538667916690286

 

EDWARD HARTWIG. FOTOGRAFIKI

Do 26 stycznia w Krakowskim Muzeum Fotografii można oglądać wystawę poświęconą twórczości Edwarda Hartwiga, nazywanego najsłynniejszym polskim fotografem. Będzie można zobaczyć różnorodne prace z pogranicza malarstwa, grafiki i fotografii dzięki którym możemy zobaczyć jak ważnym elementem pracy nad zdjęciem jest jego późniejsze przekształcanie przez artystę. 

https://mhf.krakow.pl/?action=exhibition&param=current&id=287 

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się