Portrety zwierząt - ćwiczenia fotograficzne

 

Temat: Portrety zwierząt

 

Każdemu na pewno zdarzyło się kiedyś zrobić zdjęcie komuś znajomemu lub nawet zrobić całą sesję fotograficzną. Podczas takiej pracy ważna jest rozmowa z modelem, umiejętność kompozycji czy ustawienia światła w taki sposób, by widoczna była twarz fotografowanego. 

 

W komunikacji z drugim człowiekiem mamy łatwość pracy. Możemy zasugerować jakieś ustawienia ciała, wskazać miejsce w którym dana osoba ma stanąć, co ma robić i jak się zachowywać. 

 

W dzisiejszym ćwiczeniu postarajcie się zrobić fotografię lub pełne sesje fotograficzne zwierząt. Najprościej będzie z własnym psem, kotem, królikiem czy innym domowym zwierzątkiem. Tak jak w fotografii portretowej, postarajcie się oddać charakter bohatera i jego otoczenie. Spróbujcie w komfortowy dla zwierzaka sposób zwrócić jego uwagę w swoim kierunku dźwiękami czy smakołykami. Pogódźcie się z tym, że model będzie trochę niesforny, nie zawsze zrozumie co się do niego mówi i nie będzie patrzeć prosto w obiektyw. 

 

Pracę ze zwierzakiem potraktujcie jako trening swojego fotograficznego sprytu, szybkości i biegłości technicznej. Jeżeli wybieracie, na przykład psa, sytuacja może być bardzo dynamiczna: kąt padania światła będzie się zmieniać, czasem pies będzie stał pod światło, zacznie szczekać, ziewać lub po prostu zaśnie. Zaopatrz się więc w odpowiedni sprzęt, zrób rozgrzewkę i biegnij na sesję fotograficzną zanim twój model zmieni zdanie i pobiegnie w pobliskie krzaki za jakimś ciekawym zapachem.

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się