Spacer fotograficzny z kolorem czerwonym - ćwiczenia fotograficzne

Temat: spacer fotograficzny podczas którego wykonujemy zdjęcia zawierające motyw w kolorze czerwonym.

 

Bardzo często na portalach fotograficznych można natknąć się na profile osób, które wykonują wiele zdjęć w określonej stylistyce, na przykład wyłącznie fotografie czarno-białe, jedynie w kolorach pastelowych, portrety studyjne na jednolitym tle i wiele innych. 

Kolory lub ich brak mają na celu osiągnięcie założonego efektu artystycznego, reklamowego czy wywołanie emocji u widza. W dzisiejszym ćwiczeniu skupmy się na jednym kolorze. Przykładem będzie wyrazista czerwień, ale na potrzeby ćwiczeń możecie wybrać dowolny kolor. 

 

Przygotowania: wybierzcie się na spacer fotograficzny i skupcie się na odnalezieniu w otoczeniu wybranego koloru. Zwróćcie uwagę na szczegóły, ubrania ludzi, kwiaty, reklamy, neony, samochody czy fasady budynków. Przedstawcie temat zdjęcia w taki sposób, by kolor zwracał uwagę na fotografowany obiekt, by wyróżniał go na tle innych rzeczy. 

Efekt wyróżnienia możemy również uzyskać w postprodukcji zdjęcia stosując odpowiednie filtry, zmniejszając nasycenie innych kolorów niż na przykład czerwony albo poprzez zwiększenie nasycenia wybranego koloru. Warto przemyśleć metodę wyróżnienia barwy już na etapie wykonywania zdjęcia. 

 

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się