Paczki na wakacjach

Wakacje to dla wielu osób czas beztroskiego wypoczynku. Nikt wtedy nie chce się martwić o przyziemne rzeczy. Dlatego zawsze wyjeżdżając na urlop, dokładnie sprawdzane jest to, czy wszystko zostało spakowane.

Jednak co w sytuacji, gdy okaże się, że jednak czegoś się zapomniało. A może w czasie wakacji okaże się, że wymarzona para butów ze sklepu internetowego jest teraz dostępna w nadzwyczaj dobrej cenie? Wtedy najczęściej korzysta się z możliwości, jakie daje internet. Jednak w czasie wyjazd problematyczne może okazać się to, jak odebrać paczkę. Czy istnieje sprawdzony i wygodny sposób odbioru przesyłki w czasie wakacyjnego wyjazdu?

Jakie są możliwości odbioru paczki ze sklepu internetowego?

Coraz więcej sklepów internetowych daje wiele możliwości wyboru tego, w jaki sposób zostaną doręczone do klienta paczki. Cały czas dużą popularnością cieszą się usługi tradycyjne – różnego rodzaju firm kurierskich czy pocztowych. Jednak na wakacjach czekanie na kuriera, który nie zawsze zadzwoni czy zostawi paczkę w przypadkowym miejscu, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego też warto zastanowić się nad możliwością, jaką jest odbiór paczki w paczkomacie. Zazwyczaj tego rodzaju usługa jest nieco tańsza niż dowóz przez firmę kurierską, a paczka dociera do klienta w około 2 dni robocze od momentu nadania jej przez sprzedającego (w zależności od odległości, jaką musi pokonać paczka). Co istotne, osoba zamawiająca, może odebrać paczkę w wybranym przez siebie punkcie o dogodnej dla siebie porze – nie musi czekać pod podanym adresem, aż kurier dowiezie przesyłkę.

Ważne jest też to, że z takiego sposobu wysyłki paczki mogą korzystać osoby indywidualne, nie tylko firmy. Przydaje się to, gdy chce się wysłać bliskiemu niewielką paczkę z potrzebnymi przedmiotami na okres wakacji np. dziecku, które jest na dłuższej kolonii w odległym od miejsca zamieszkania mieście.

Jak działają paczkomaty?

Zasada korzystania z paczkomatów jest bardzo prosta, zarówno jeśli zamawia się coś ze sklepu internetowego, jak i przesyła bliskiej osobie. W przypadku sklepu internetowego, wystarczy wybrać najdogodniejszy dla siebie paczkomat podać swój nr telefonu oraz adres e-mail i czekać na przesyłkę. Po nadaniu przesyłki na adres mailowy przychodzi powiadomienie o tym, że przesyłka ruszyła w drogę. Można też dzięki temu śledzić jej trasę. Po nadejściu paczki odbiorca informowany jest smsem, w którym podany jest kod do odbioru przesyłki. Wystarczy go wprowadzić w paczkomacie i cieszyć się swoimi zakupami.

Jeżeli chodzi o samodzielne nadanie paczki, to warto zapoznać się z wytycznymi, co do jej gabarytów na stronie firmy oferującej usługę. Tam też można zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę i przekaże ją do paczkomatu lub wydrukować etykietę i samodzielnie nadać paczkę w najbliższym punkcie, który to umożliwia. W tym przypadku należy podać numer telefonu odbiorcy, na który ma przyjść powiadomienie o przesyłce i wybrać odpowiedni paczkomat. Odbiór przesyłki wygląda tak samo, jak w przypadku paczki komercyjnej.

Artykuł sponsorowany