Co musisz zobaczyć na wycieczce w Hiszpanii i Portugalii?

istockphoto.com

Podróż na iberyjskie południe Europy to doskonały wybór na wakacje. Malownicze krajobrazy z gajami oliwnymi, monumentalne zabytki, wyśmienita, śródziemnomorska kuchnia i jedne z najpiękniejszych plaż w Europie – to zaledwie wstęp do atrakcji Hiszpanii i Portugalii. Co szczególnie warto tam zobaczyć? Do wyboru jest wiele tras wycieczek – od tych, które wiodą przez Lizbonę i Sewillę, po objazd wzdłuż wybrzeża Algarve i Costa de la Luz.

Portugalia – atrakcje, których nie można pominąć

Chcąc poznać południe Europy, a w szczególności malowniczą Portugalię i gorącą Hiszpanię, warto wybrać się na wycieczkę objazdową, która obejmie wszystkie najważniejsze punkty na mapie. Na atrakcje Portugalii składają się bowiem zarówno piękne plaże, zlokalizowane w rejonie Algarve, jak i zachwycające zabytki Lizbony czy Fatimy. Hiszpania przyciąga miastami, takimi jak Madryt, Sewilla czy Granada, a także imponującym wybrzeżem. Można zatem wybierać spośród wielu kierunków podróży.

Jak zorganizować wyjazd? Najlepiej wybrać wygodną wycieczkę objazdową po Hiszpanii i Portugalii z opieką pilota, która pozwoli poznać największe atrakcje obu państw.  Takie oferty można znaleźć na R.pl: https://r.pl/portugalia.

Co zobaczyć w Hiszpanii i Portugalii?

Gdy celem podróży ma być poznawanie zabytków i dziedzictwa kulturowego, warto zdecydować się na objazd Portugalii i Hiszpanii „pół na pół”. Zwiedzanie zaczyna się wtedy od stolicy Andaluzji, czyli Sewilli, która uchodzi za jedno z najciekawszych miast Półwyspu Iberyjskiego. Jest to miejsce wypełnione po brzegi budowlami z historią. Warto tu zobaczyć ogromną gotycką katedrę i mauretańską dzwonnicę, promenadę Krzysztofa Kolumba czy dzielnicę portową El Arenal, która słynie z Plaza de Toros de la Maestranza, która jest imponującą areną do walk z bykami.

Pomysł na wakacje? Zwiedzanie Gibraltaru!

Jadąc na południe Hiszpanii, nie można pominąć także Gibraltaru, z którego rozpościerają się piękne widoki m.in. na Afrykę. Z kolei, na Skale Gibraltarskiej można obserwować wolno żyjące małpy, a także wejść do jaskini św. Michała. Dalej trasa wycieczki wiedzie do Kordoby, czyli kolejnej atrakcji Hiszpanii. Miasto przyciąga urokliwą, średniowieczną starówką z bramami wykutymi z żelaza i wąskimi uliczkami. W Kordobie warto także zobaczyć Wielki Meczet i Puente Romano, czyli rzymski most. Plan wycieczki objazdowej obejmuje także zwiedzanie Evory, miasta wpisanego na listę UNESCO, a także akademickiego miasta Coimbry.

Co zobaczyć w Portugalii?

Portugalska część objazdu powinna obejmować Fatimę – miejsce kultur maryjnego. To właśnie tu znajduje się sanktuarium fatimskie z Kaplicą Objawień i Bazyliką Matki Boskiej Różańcowej, w której znajduje się ołtarz przedstawiający scenę objawienia. Oczywiście wymieniając atrakcje Portugalii, nie sposób pominąć stolicy kraju. Lizbona słynie ze wspaniałego położenia na wzgórzach nad wodą, wąskich, klimatycznych uliczek i kolorowych kamienic pokrytych płytkami Azulejos. W największym mieście Portugalii nie brakuje także historycznych zabytków. Koniecznie trzeba zobaczyć klasztor Hieronimitów, który został wpisany na listę UNESCO, wieżę Belem, Pomnik Odkrywców, a także przejść się słynnymi dzielnicami Baixa i Alfma. Czas w Lizbonie umili także podziwianie podwodnego świata w oceanarium, które składa się z 5 ogromnych akwariów.

Plażowanie i błogi relaks na południu Europy

Wycieczka objazdowa po Hiszpanii i Portugalii może także wieść inną trasą. Ciekawą propozycją jest poznawanie wybrzeża obu krajów, co pozwala na poznanie innych atrakcji. Zwiedzanie Hiszpanii koncentruje się wtedy głównie na Andaluzji, która przyciąga nowoczesnymi miastami, takimi jak Malaga i Granada. Wypoczywać i plażować można za to na Costa del Sol, czyli słynnym wybrzeżu słońca. Miejsce to nie tylko oferuje świetne warunki pobytowe i wiele atrakcji, ale także gwarantuje doskonałą pogodę i ciepłe morze.

Najpiękniejsze plaże Portugalii

Błogiego relaksu można też zaznać na portugalskim Algarve, wybrzeżu, które przyciąga zróżnicowaną linią brzegową, klifami, w które wcina się w morze i szerokimi plażami. W tym regionie Portugalii warto zwiedzić malownicze miasteczka np. średniowieczne Silves, gdzie znajdują się potężne mury mauretańskiego zamku oraz nadmorską Albufeirę. Będąc w rejonie Algarve, trzeba także zobaczyć plażę Praia da Marinha, uznaną za jedną 10 najpiękniejszych plaż Europy wg. Przewodnika Michelin.

Artykuł sponsorowany