Odbicia - ćwiczenia fotograficzne

 

Temat: Odbicia

 

Deszczowa pogoda obecna w większości kraju nie powinna być powodem do odłożenia aparatu fotograficznego na półkę! Podczas deszczu i tuż po nim, warto wybrać się, by poszukać w swoim otoczeniu kreatywnego pomysłu na wykorzystanie zalegającej wody.

Spróbujcie wykorzystać kałuże, szyby, lusterka, samochody czy metaliczne powierzchnie do wykonania fotografii z odbiciem. Postarajcie się wykorzystać to jako uatrakcyjnienie dla fotografowanego obiektu lub jako zupełnie nową perspektywę pokazania go.

 

Przygotowania:
Zabezpieczcie swój aparat przed deszczem owijając go delikatnie folią i nakładając na obiektyw nakręcany filtr ochronny. Postarajcie się ubrać tak, by woda ściekająca z ubrań czy parasolki nie zlatywała na aparat, a ręce nie były mokre.

Aparat nie powinien przebywać bardzo długo w wilgotnych warunkach oraz zimnie. Jeżeli jest taka możliwość, zaplanujcie deszczowy spacer tak by zrobić w trakcie przerwę w suchym miejscu.

Do torby fotograficznej warto jest wrzucić woreczki z higroskopijnymi granulkami. Często znajdujemy je w pudełkach z nowymi butami oznaczone jako “silica gel”. Podobną funkcję spełni również suchy ryż.