Jedno miejsce - różne sposoby oświetlenia - ćwiczenia fotograficzne

Temat: Jedno miejsce - różne sposoby oświetlenia

 

Zatrzymajcie się w miejscu, które mijacie codziennie i postarajcie się odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wygląda ono o różnych porach dnia? Czy zmienia wtedy swój charakter? W jaki sposób są oświetlone budynki? Co widać w ciągu dnia, czego nie dałoby się zauważyć wieczorem? Czy to jedno miejsce możemy sfotografować w taki sposób by było romantyczne, albo by nadawało się do filmu grozy?

Postarajcie się ustawić za każdym razem w jednym charakterystycznym miejscu, tak by móc zrobić dokładnie taki sam kadr, który będzie zmieniany tylko przez pogodę czy porę dnia. Dajcie się prowadzić naturze - tym razem to ona będzie decydowała o ustawieniu oświetlenia!

 

Przygotowania:
Do wykonania zdjęć nocnych przyda się statyw lub miejsce gdzie będziemy mogli położyć nasz aparat (ławka, murek, stół itp).
Jeżeli za każdym razem kadr ma mieć tą samą kompozycję to musimy ustalić charakterystyczne miejsce wykonania zdjęcia i zapamiętać je. W przypadku poniższych przykładowych zdjęć za każdym razem stawałam na studzience kanalizacyjnej znajdującej się na rogu kamienicy, a żeby kadr zawsze był tak samo skomponowany - studnię ze środka rynku umieszczałam zawsze w prawym dolnym punkcie siatki trójpodziału.

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się