Wnętrza pomieszczeń - ćwiczenia fotograficzne

Temat: wnętrza pomieszczeń

 

Rozejrzyjcie się po wnętrzach budynków, w których bywacie na co dzień lub tych, do których możecie się wybrać. Fotografujcie zarówno te miejsca, które wydają się nieciekawe i brzydkie, jak i te piękne oraz znane. Niezależnie od tego, jakie to będzie wnętrze, można przekazać różne informacje za pomocą fotografii. Pomysłem może być właśnie ukazanie niedoskonałości lub idealizmu.

 

Postarajcie się zauważyć geometrię architektury, mebli oraz przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu jednocześnie starając się nie używać obiektywów w znaczny sposób zmieniających tą geometrię (na przykład obiektywów ultra szerokokątnych, typu rybie oko).

 

Przygotowania:

 

Przy fotografowaniu wnętrz budynków musimy liczyć się często z niedostateczną ilością światła zastanego. Warto dowiedzieć się, czy jest możliwość włączenia dodatkowych lamp lub fotografowania z fleszem. Może się również przydać mały statyw, by wydłużyć czas naświetlania.

 

Celem ćwiczenia jest nabycie umiejętności przystosowania się do warunków zastanych w otoczeniu, często bez dużej ilości światła dziennego.

 

Wnętrze holu Teatru Wielkiego w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

Cărtureşti Carusel w Bukareszcie

Fotel w którym podobno miał zwyczaj przesiadywać marszałek Józef Piłsudski

Klatka schodowa Muzeum Narodowego Historii Rumunii

Hala Koszyki w Warszawie

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się