Zbliżenia i kształty nieoczywiste - ćwiczenia fotograficzne

Temat: zbliżenia i kształty nieoczywiste

 

Postarajcie się znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty i sfotografować je w taki sposób, by trudno było się domyślić co się na nich znajduje.

Uchwycić jeden mały detal związany z tym przedmiotem, jego cień, odbicie w szkle, kształt. Sprawdźcie jak będzie wyglądał pod światło, a jak prześwietlony.

Ma to być przeciwieństwo fotografii produktowej, której celem jest jak najlepsze zaprezentowanie danego przedmiotu. Możemy pokazać jego brzydotę i niedoskonałości. Oddać charakter, fakturę, być może zmylić odbiorcę umieszczając fotografowany przedmiot w nietypowym otoczeniu.

 

Przygotowania:

Jeżeli będziemy chcieli uchwycić bardzo drobne szczegóły - przyda się obiektyw makro, szkło powiększające lub soczewki makro mocowane na obiektywie aparatu.

 

Nie przygotowujcie się specjalnie co do miejsca wykonania ćwiczenia. Im bardziej codzienne i oklepane, tym ciekawsze będzie dla was wykonywanie ćwiczenia, ponieważ trzeba będzie dłużej się zastanowić i wymyślić coś bardziej oryginalnego, w dobrze znanym otoczeniu.

 

To jest właśnie cel - nauczyć się patrzeć w nowy, inny sposób na znane i często widywane przedmioty. Nie zawsze trzeba jechać w daleką orientalna podróż żeby wykonać ciekawe zdjęcie.

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się