Wystawa: "Zimna wojna" - fotografie Łukasza Bąka

Powoli opadają emocje po nocy 91 gali rozdania Oscarów w  Dolby Theatre w Hollywood.

Znamy już najlepszy film: “Green book” Petera Farrelly'ego oraz najlepszy film nieanglojęzyczny “Roma”, który konkurował z “Zimną wojną” Pawła Pawlikowskiego (nominacje w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia).

 

Z tej okazji w Warszawskiej galerii Leica 6×7 przez 4 dni będzie można obejrzeć wystawę zdjęć z planu filmowego autorstwa Łukasza Bąka.

 

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Ostatniego dnia wystawy w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie.

 

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” – to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej, pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.

 

Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, kontrowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii.

W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.

 

Łukasz Bąk, Zimna Wojna – Fotografie

Warszawa, Mysia 3, III piętro.

Wystawa czynna w godzinach:

Niedziela: od 12. Poniedziałek – Środa 10-20.

Wystawa: 24-27 lutego 2019

Wernisaż: 24 lutego, godz. 18.00

Finisaż – spotkanie autorskie/dyskusja z gośćmi:

27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.0)

Wstęp wolny

 

Więcej informacji na stronie galerii Leica 6x7 oraz na Facebooku: http://warsaw.leica-gallery.pl/zimna-wojna-fotografie-lukasz-bak/

https://www.facebook.com/events/2141772069202897/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się