Skąd ja znam tę twarz? – czyli darmowe zdjęcia stockowe

O serwisach stockowych już pisaliśmy. Wiele z nich jest doskonałym miejscem na sprzedawanie swoich zdjęć i zarabianie na nich. Warto jednak wiedzieć, że w sieci jest też kilka dużych serwisów oferujących fotografie stockowe za darmo. Jak można się domyślać zdjęcia te są bardzo chętnie wykorzystywane w serwisach internetowych.

Darmowe zdjęcia

Darmowe serwisy stockowe są zazwyczaj połączone z dużymi serwisami płatnymi. Udostępniane są tam zdjęcia różnych autorów, które są nieco słabsze, albo mają działać na zasadzie darmowej reklamy. Bardzo często osoba, która widzi interesujące zdjęcie na darmowym serwisie sięga także do działu płatnego, skąd za niewielką opłatą ściąga zdjęcia wybranego autora. Jak więc widać oddanie niektórych zdjęć do darmowej dystrybucji może okazać się doskonałym sposobem na tanią i skuteczną promocję.

Skąd znam te twarze?

Zdjęcia udostępniane na darmowych serwisach są powszechnie dostępne, dzięki czemu wiele osób z nich korzysta. Niektóre zdjęcia, w tym także zdjęcia ludzi, zwracają na siebie szczególną uwagę i są często pobierane. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że w gazetach czy na stronach internetowych często można spotkać te same fotografie. Nie raz też zdarza się, że oglądając zdjęcie na jednym serwisie nagle zaczyna nam świtać w głowach myśl „ja gdzieś już ją/jego widziałem”.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się