Kalkulator kredytowy - dlaczego warto z niego skorzystać?

Każdy rozważny kredytobiorca, zanim podpisze umowę kredytową, sprawdzi co najmniej kilka ofert w różnych bankach i porówna je ze sobą, aby wybrać najlepszą w danym momencie opcję. Łatwiej jest znaleźć kredyt spełniający nasze oczekiwania przy użyciu kalkulatora kredytowego. Jednak nie jest to jego jedyna przydatna funkcja.

Poszukujesz atrakcyjnej oferty kredytowej? Chciałbyś rozeznać się w rynku kredytowym, ale nie chcesz tracić na to swojego cennego czasu? Kalkulator kredytowy na Totalmoney.pl rozwiąże twoje dylematy. Odpowie na pytanie, jaki kredyt możesz zaciągnąć i jakie raty będziesz przy nim zobowiązany spłacać. Sprawdźmy, jak działa kalkulator kredytowy i jak użytkownik może z niego korzystać?

 

 • Istota kalkulatora kredytowego

 

Kalkulator jest urządzeniem, które pozwala ci łatwiej liczyć równania matematyczne. Zatem kalkulator kredytowy powinien pozwalać na obliczenie kluczowych parametrów kredytu, jakim jesteś zainteresowany. Tak też jest w istocie. Kalkulator kredytowy dostępny na wielu stronach internetowych to nic innego, jak pewien algorytm – aplikacja lub oprogramowanie, za którego pośrednictwem można wyliczyć w krótkim czasie np. wysokość potencjalnej raty kredytu.

Samodzielne wyliczenie raty kredytu byłoby kłopotliwe, ponieważ nie wystarczy podzielić kapitału kredytowego na liczbę rat, trzeba doliczyć odsetki, aby móc wiedzieć, jaką ratę będziesz spłacać, jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu. Ma to związek z tym, że na ostateczną kwotę raty wpływa wiele czynników:

 • kwota zaciąganego kredytu,
 • okres kredytowania,
 • wysokość oprocentowania,
 • prowizja i tryb jej zapłaty,
 • rodzaj rat – raty równe lub malejące.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • netpozyczka24

  10.12.2018 22:07

  Polecam porównywarki pożyczek online https://www.netpozyczka24.pl/ w zakresie produktów pozabankowych.

 • lissa

  15.12.2018 22:38

  Dziękuję nie skorzystam.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się