Zachowaj wakacyjne wspomnienia

Jesień to idealny czas na porządki w zdjęciach z wakacyjnych wyjazdów. Podczas urlopu każdy robi ich mnóstwo – część jest na smartfonach, część w aparatach, a wśród nich kilkanaście ujęć tego samego miejsca. Wszystkie fotografie trafiają na kartę pamięci czy chmurę i czekają tam zapomniane dopóki nie skończy się miejsce. Czy słusznie? Nie! Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich w kreatywny sposób, tworząc z nich: fotoksiążki, poduszki, kubki czy fotoobrazy, pozwalające wracać do wakacyjnych wspomnień przez cały rok. Przekonało się o tym wiele osób, które m.in. za pośrednictwem empikfoto.pl wywołały już kilkadziesiąt milionów zdjęć!

Fotografia jest często wybieranym hobby. Tezę tę potwierdza m.in. liczba 24 tysięcy zgłoszeń do Konkursu Fotograficznego Empik Foto w zaledwie 17 dni. Do realizacji pasji wystarczy jedynie aparat i… dobre chęci. Wcale nie trzeba być profesjonalistą, by uzyskać imponujące efekty. Mimo to tysiące ujęć często pozostaje zapomnianych w naszych smartfonach i w aparatach. W przeciwieństwie do przyzwyczajeń rodziców czy dziadków, młodsze pokolenie rzadko wywołuje zdjęcia. Jednak dostępne na rynku możliwości wykorzystania zdjęć powodują, że moda na wywoływanie fotografii powoli powraca. Warto więc zmienić dotychczasową regułę, tworząc z fotografii autorskie pamiątki, które ozdobią dom lub posłużą za upominek przywołujący letni czas.

Odbitki, fotoksiążka, magnesy – bądź kreatywny!

Fotografia produktowa

Wydrukowanie odbitek i przechowywanie ich w jednym miejscu to tylko jeden ze sposobów na zachowanie wspomnień. Przykładowo zdjęcia w różnych formatach można schować do personalizowanego pudełka lub grawerowanego, drewnianego albumu. W pudełku oprócz fotek można przechowywać także przywiezione z wakacji muszelki, kamyki i inne drobiazgi.

Innym rozwiązaniem jest fotoksiążka. Wykorzystując gotowe szablony, nadając im określony styl oraz kolorystykę, czy dodając własne grafiki i opisy można stworzyć unikalny materiał, do którego będzie się często wracać. Ciekawą i bardzo modną propozycją stały się ostatnio personalizowane gadżety. Poranna kawa w kubku z widokiem plaży na pewno smakuje lepiej, a etui na smartfona czy pokrowiec na laptopa z wakacyjnym motywem pomagają przetrwać ciężki dzień w pracy.

Ociepl wnętrze

Commercial photography

Dom to miejsce, w którym powinno się czuć maksymalnie komfortowo. Warto więc dodatkowo ozdobić go miłymi wspomnieniami. Wystarczy rzucić na kanapę kilka poduszek z obrazami z podróży, powiesić fotoplakat czy fotoobraz, przykleić na ścianę fototapetę, a na lodówce zostawić kilka magnesów. Dzięki temu aranżacje ze zdjęć staną się oryginalnym akcentem i jeszcze bardziej ocieplą klimat wnętrza.

 Jednym zdaniem – niepowtarzalne wakacyjne pamiątki to świetny pomysł na wykorzystanie setek zdjęć i utrwalenie najmilszych wspomnień. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty serwisu empikfoto.pl lub aplikacji mobilnej Empik Foto, by cieszyć się nimi przez cały rok!

 

Artykuł sponsorowany