Strobing, czyli zdjęcia z użyciem lampy błyskowej

Jeśli planujesz fotografować ludzi, to już czas pomyśleć nad zaczęciem używania lamp. Nie mamy na myśli lampy, która jest wbudowana w aparacie czy tej zamontowanej na nim. Przedstawiamy jedną z technik fotografii - strobing.

Strobing, czyli fotografowanie przy użyciu reporterskich lamp błyskowych, które rozmieszczone zostają na planie zdjęciowym. Strobing to technika fotograficzna, która jest niezbędna podczas fotografii osób.

Dzięki niej mamy możliwość oświetlenia planu zdjęciowego zdalnie wyzwalanymi lampami reporterskimi. Główną zaletą strobingu jest jej mobilność. Porównując ją do oświetlenia studyjnego, reporterskie lampy błyskowe możemy wygodnie zabrać ze sobą.

Dodatkowym atutem jest kwestia zasilania lamp. Otóż lampy zasilane są zwykle czterema bateriami AA lub akumulatorkami dobrej jakości, co zapewni wystarczające zasilenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zabrać je wszędzie ze sobą.

Jeśli planujemy rozpocząć swoją przygodę ze strobingiem, warto zacząć od zakupu jednej lampy błyskowej, która będzie wyposażona w fotocelę. To najprostszy sposób jej wyzwalania. Fotocelę możemy wyzwalać za pomocą wbudowanej lampy błyskowej aparatu.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się