3 najlepsze porady dla fotografa amatora

Początkowi fotografowie borykają się z wieloma problemami i jeszcze większą liczbą pytań. Przygotowaliśmy 3 porady dla fotografa amatora:

Przeczytaj instrukcję obsługi. 

Pinterest.com

Wielu początkujących fotografów tuż po rozpakowaniu sprzętu, zaczyna robić mnóstwo zdjęć. Warto najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi nowego aparatu. Na pewno znajdziemy w niej mnóstwo ciekawych i interesujących informacji.

Najpierw skup się na zdobywaniu wiedzy, a dopiero potem kup dobry sprzęt.

Pinterest.com

Jesteśmy pewni, że z większą łatwością przyjdzie Ci fotografowanie, jeśli przed zakupem sprzętu fotograficznego skupisz się na zdobyciu wiedzy. Również decydując się na jego zakup, wybierzesz odpowiedni dla siebie.

Znajdź wzorce. Poznawaj techniki popularnych fotografów - ucz się od nich.

Pinterest.com

W czasie uczenia się o fotografii, warto zainteresować się również pracami słynnych fotografów. Odwiedzaj wystawy fotografii, przeglądaj albumy z fotografiami.

 

Źródło zdjęć: pinterest.com

Komentarze

 • 07.09.2018 18:28

  "Przeczytaj instrukcję obsługi"
  Tę akurat powinien przeczytać każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Jeśli jednak jest ona niezrozumiała, lub niektóre jej fragmenty, poproś kogoś bardziej zaawansowanego o ich wyjaśnienie. Instrukcje są tłumaczone byle jak i nie zawsze są zrozumiałe dla użytkownika - nawet tego już nieco bardziej zaawansowanego :)
  Poproś kogoś znającego optykę o wyjaśnienie pojęć, głębia ostrości, aberracje optyczne, dyfrakcja, różnice między ustawieniami różnych ogniskowych obiektywów ... itp.
  Zapoznaj się znaczeniem pojęć: prześwietlenie, niedoświetlenie zdjęcia i jak temu zapobiegać.

 • 07.09.2018 18:34

  "Najpierw skup się na zdobywaniu wiedzy, a dopiero kup dobry sprzęt"
  Zakup dobrego sprzętu znacznie ułatwi /niekoniecznie przyspieszy/ naukę. Nauka rzemiosła to nie kurs na prawo jazdy gdzie na byle jakim samochodzie poznasz zasady jazdy i poruszania się w ruchu drogowym.
  Ja radziłbym przed zakupem zastanowić się jakie będą twoje preferencje fotograficzne. Mówiąc skrótowo, do czego najczęściej będziesz stosować sprzęt fotograficzny. Bezcenne mogą być rady osób bardziej zaawansowanych :)

 • 07.09.2018 18:42

  "Znajdź wzorce. Poznawaj techniki popularnych fotografów - ucz się od nich"
  To znaczy oglądaj i analizuj ich prace. Jednak przed tym sięgnij do źródeł traktujących o kompozycji, wpływie barwy, rytmu, kompozycji, kontrastu, światła na wymowę obrazu. Autorzy, nawet ci najzacniejsi, nie zawsze chętnie dzielą się tajnikami swojego warsztatu twórczego. Najpierw gruntowna wiedza, a później eksperymenty z łamaniem akademickich zasad

 • 07.09.2018 21:04

  Jezu jakie rady.
  DEBIL pisze artykuły.
  Dawajcie reklamy i tylko reklamy.
  Kompromitujecie się ludzie tym czymś w Czytelni.
  Jak zeszmaciliscie ten serwis :(

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się