Przesyłki kurierski - możesz płacić mniej!

Robienie zakupów przez Internet, zamawianie przesyłek z drugiego końca Polski czy wysyłanie paczek do rodziny mieszkającej kilkaset kilometrów dalej stało się normą. Niemalże każdy dorosły Polak w tym celu korzystał przynajmniej kilka razy w życiu z usług firm kurierskich. Co zrobić, by mniej płacić za przesyłki kurierskie?

Zainteresowanie przesyłkami kurierskimi stale rośnie

Według danych zebranych przez ekspertów PwC już w 2015 roku liczba przesyłek kurierskich nadawanych przez osoby prywatne lub do osób prywatnych przekroczyła połowę wszystkich zleceń. Ponadto 56% paczek trafiało lub było wysyłane przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Każdego roku zainteresowanie usługami firm kurierskich rośnie, a wpływ na to ma przede wszystkim rosnący rynek e-commerce.

W przypadku przesyłek kurierskich dla Polaków najważniejsza jest szybkość dostarczenia paczki i cena usług. Tani kurier cieszy się większym powodzeniem, gdyż koszt dostarczenia zakupionych towarów lub paczki dla znajomych ma znaczący wpływ na opłacalność zamawiania usługi.

Jak oszczędzać na przesyłkach kurierskich?

W Polsce działa kilkadziesiąt różnych firm kurierskich, a każda z nich ma własny cennik. Niektórzy kurierzy zajmują się wyłącznie transportem przesyłek paletowych i obsługą firm, lecz pozostałe podmioty oferują swoje usługi osobom prywatnym. Aby zaoszczędzić na przesyłkach krajowych, warto porównywać cenniki firm kurierskich. Może się okazać, że koszt wysłania jednej przesyłki obniży się dzięki temu o połowę. Jeżeli często korzysta się z usług kuriera, zaoszczędzi się w ten sposób nawet kilkaset złotych w ciągu roku.

Tani kurier Katowice czy tanie przesyłki kurierskie Warszawa to tylko część haseł, jakie pomagają znaleźć najkorzystniejszą ofertę firm kurierskich w Polsce. Aby zyskać pewność, że wybrało się najtańszą ofertę ze wszystkich, warto skorzystać z internetowej porównywarki kosztów usług kurierów.

Wszyscy kurierzy w jednym miejscu, czyli tani kurier na wyciągnięcie ręki.

Porównanie ofert firm kurierskich jest proste i zajmuje jedynie kilka minut. Poszukiwanie atrakcyjnej oferty rozpoczyna się od określenia, jaką paczkę zamierza się nadać. Wymagane jest wskazanie, jakie są jej wymiary i waga, gdyż to umożliwia oznaczenie jej gabarytu i sprawdzenie przypisanej do niego ceny. Może się okazać, że jedna paczka w różnych firmach kurierskich zostanie przypisana do odmiennych przedziałów, co będzie równoznaczne ze sporymi rozbieżnościami w cenniku.

Wycena przesyłki kurierskiej jego gotowa już po paru minutach, dzięki czemu szybko wybiera się niedrogą paczkę. Na jednej stronie porównuje się oferty ponad 50 firm, dlatego uzyskany wynik jest miarodajny i pozwala na realne oszczędności. Co ważne, z porównywarki mogą korzystać zarówno osoby prywatne wysyłające paczki kurierskie okazyjnie, jak i firmy. W przypadku firm możliwe jest znalezienie tańszego kuriera do stałej współpracy, co przełoży się na wyższe zainteresowanie klientów produktami sprzedawanymi online.

Przesyłki niestandardowe i międzynarodowe

Dzięki porównywarce ofert firm kurierskich, możliwe jest znalezienie nie tylko taniego kuriera w Polsce, ale i działającego na całym świecie. Międzynarodowe przesyłki kurierskie (np. paczka do USA) są objęte odrębnym cennikiem podobnie jak przesyłki kurierskie niestandardowe. Jeżeli zamierza się wysłać paczkę o niespecyficznej wysokości, szerokości lub kształcie, powinno się zapytać o indywidualną wycenę kosztu jej dostarczenia do wskazanego miejsca.