Efektowne meble ogrodowe

Lato to przyjemny czas w ciągu roku, kiedy dni stają się dłuższe, słońce przyjemnie świeci, a my mamy więcej czasu dla siebie. Jedną z najlepszych opcji spędzania letnich wieczorów jest przesiadywanie w ogrodzie czy na tarasie – z kieliszkiem wina, filiżanką kawy, w towarzystwie bliskich lub w samotności. Chyba nie ma lepszej recepty na zrelaksowanie – wygodny fotel, zieleń drzew, błękit nieba, ciepło rozchodzące się po ciele i przyjemna świadomość wakacyjnej beztroski…

Funkcjonalny ogród
Ogród przy domu to prawdziwy luksus – nie każdy może się nim cieszyć. Jeśli jesteś właścicielem tarasu czy przydomowej przestrzeni rekreacyjnej, z pewnością zastanawiasz się nad jakimś praktycznym i efektownym wyposażeniem – dobrym rozwiązaniem będą meble ogrodowe. Zestawy składające się z krzeseł i stołu sprawdzą się najlepiej – będą spójne kolorystycznie i kompletne, gwarantując świetną prezencję i pełną funkcjonalność. Poza tym za jednym zamachem zadbasz o pełne wyposażenie ogrodu! To ekonomiczne i opłacalne.

Gdzie postawić meble ogrodowe?
Najczęściej komplet mebli ustawia się w przestrzeni wypoczynkowej – pośrodku trawnika czy tarasu, blisko grilla i wejścia do domu. To rozwiązanie sprawdzi się podczas każdej letniej imprezy, kiedy w towarzystwie gości będziesz oddawać się biesiadzie – przydatny będzie duży, stabilny stół i pełen komplet krzeseł. Możesz wybrać model okrągły lub prostokątny – z drewna, wikliny, technorattanu czy tworzywa sztucznego. Nieoceniony będzie też teleskopowy parasol ogrodowy, który skutecznie chroni przed promieniowaniem słonecznym i lekkimi deszczami.

Jakie meble wybrać?
Bardzo istotny jest materiał, z jakiego wykonane są meble ogrodowe, ponieważ zarówno stół, jak i fotele będą narażone na wpływ różnych czynników zewnętrznych – wilgoci i promieni UV. Za najbardziej solidne i wytrzymałe uchodzą meble metalowe, które producenci zabezpieczają dodatkowo specjalnymi preparatami antykorozyjnymi, dzięki czemu będą Ci służyły jeszcze dłużej i efektywniej. Bardzo praktyczne są też standardowe krzesła wykonane z plastiku, które zresztą niezwykle łatwo utrzymać w czystości (wystarczy przetrzeć je ściereczką).

Drewno – piękny design
Efektownym rozwiązaniem będą z kolei meble drewniane, ale decydując się na ten materiał, trzeba pamiętać, aby odpowiednio o nie dbać i już na początku stosownie je zabezpieczyć specjalnym lakierem czy impregnatem. Później trzeba je chronić przed deszczem i wszelką wilgocią, ponieważ drewno jest bardzo podatne na chłonięcie wody. Nawet fotele i stół z bardzo twardego i wytrzymałego drewna tekowego, akacjowego czy eukaliptusowego po pewnym czasie może stracić kolor. Szczególnie ładne (ale i wymagające) są meble z wikliny i rattanu, które wpisują się w klimat retro. Najlepiej ustawić je w dobrze zasłoniętym, zadaszonym miejscu, gdyż wiklina jest bardzo podatna na działanie warunków atmosferycznych – jeszcze bardziej, niż drewno. Bez względu na materiał, który wybierzesz, na koniec zadbaj o ładne poduszki wyściełające krzesła, kolorowy obrus i koc – takie gustowne dodatki sprawią, że Twój kącik wypoczynkowy będzie jeszcze przytulniejszy.