Międzyzdroje – atrakcje i noclegi

 

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie, jednymi z miejsc, jakie cieszą się największym zainteresowaniem w okresie od czerwca do września, będą nadbałtyckie kurorty. Jednym z najsłynniejszych i z pewnością wartym odwiedzenia są Międzyzdroje – urokliwe miasteczko ze słynną Aleją Gwiazd, portem oraz molo. Dowiedz się, co warto zobaczyć, spędzając wakacje w Międzyzdrojach i gdzie szukać komfortowych i atrakcyjnych cenowo noclegów.

Co zobaczyć w Międzyzdrojach?

Obok Kołobrzegu, Mielna czy Ustki, to właśnie Międzyzdroje cieszą się największą popularnością wśród miłośników wypoczynku nad Bałtykiem. To miejsce przyciąga przede wszystkim swoim nieprzeciętnym urokiem. Życie tętni tu nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. W Międzyzdrojach nie brakuje zarówno atrakcji turystycznych, jak i przepięknych widoków, szczególnie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Dzięki dobrze wyposażonej bazie noclegowej oraz licznym miejscom, które warto odwiedzić, wakacje w Międzyzdrojach z pewnością będą udane, nawet jeśli nie dopisze nam pogoda, choć trzeba przyznać, że to zdarza się wyjątkowo rzadko.

Co warto zobaczyć, spędzając wakacje w tym nadmorskim miasteczku? Z całą pewnością, jedną z najpopularniejszych, ale także najbardziej osobliwych miejsc w Międzyzdrojach jest słynna, wspomniana wcześniej Promenada Gwiazd – długi deptak, idealny na leniwe spacery. Jego główną atrakcją są ślady dłoni największych gwiazd polskiego kina odciskane na chodniku. Turyści mogą podziwiać odciski słynnych aktorów i reżyserów, a spacer promenadą zalicza się do jednych z obowiązkowych atrakcji miasta. Podobnie jak wizyta w muzeum figur woskowych, czy 300-metrowe molo, położone w niezwykle urokliwej scenerii. Tu naprawdę można poczuć atmosferę Bałtyku.

Port i Woliński Park Narodowy

Tradycje rybackie kultywowane są przez cały czas w miejskim porcie. Zobaczymy tu kutry i statki, skosztujemy również świeżo złowionej, smażonej ryby w jednej z wielu licznych smażalni. Miłośnicy błogiego lenistwa nad brzegiem morza również nie będą zawiedzeni – Międzyzdroje oferują szerokie, piaszczyste plaże i piękne, klifowe wybrzeże. Wrażeń dostarcza również Woliński Park Narodowy, oferujący naturalną przyrodę, lasy i świeże powietrze.

Międzyzdroje – jak znaleźć nocleg?

Międzyzdroje są doskonałym miejscem na rodzinne wakacje. Mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci sprawia, że spędzając tu urlop z całą rodziną, nikt nie będzie narzekał na nudę. Nie bez znaczenia jest również dobrze rozwinięta i bogato wyposażona baza hotelowa. Miejsca noclegowe oferują tutaj zarówno lokalne pensjonaty, domy wypoczynkowe, hostele i hotele, ale także kwatery prywatne. Najtańsze noclegi w Międzyzdrojach znajdziemy już od 20 zł za osobę. Należy jednak liczyć się z tym, że w takiej cenie nie powinniśmy oczekiwać wysokiego standardu. Koszt noclegu w hostelu to wydatek rzędu 40-50 zł za osobę. Droższe są hotele i pensjonaty, jednak bogata oferta noclegowa sprawia, że każdy, kto będzie chciał znaleźć komfortowy i względnie tani nocleg w Międzyzdrojach lub pobliskiej okolicy, nie będzie miał z tym większego problemu.

Szereg atrakcji piękne widoki, mili ludzie i świetna atmosfera – nic dziwnego, że Międzyzdroje każdego roku odwiedza coraz większa ilość turystów. Tu naprawdę jest co zobaczyć i ja spędzić czas. Plusem jest także stosunkowo dobry dojazd i przyjazny klimat. Te i wiele innych czynników sprawiają, że zdaniem specjalistów z branży turytycznej, zainteresowanie wczasami w Międzyzdrojach będzie coraz większe.