Znaczenie biżuterii dla ślubnej stylizacji

 

Dla każdej panny młodej ślubna stylizacja jest czymś wyjątkowym, dlatego stara się, aby w tym szczególnym dniu wszystkie elementy były do siebie idealnie dobrane. Suknia, welon, bielizna, pończochy, buty i... biżuteria! To właśnie ona jest dopełnieniem całej kreacji, wydobywa wewnętrzne piękno panny młodej i sprawia, że czuje się ona najbardziej wyjątkową kobietą na sali.

Idealna biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna podkreśli piękno i kobiecość panny młodej, ale jedynie wtedy, kiedy będzie dobrze dobrana. Jej odpowiedni wybór zależy m.in. od kształtu twarzy, koloru pozostałych dodatków, wykończenia sukni, a co najważniejsze, rodzaju jej dekoltu. To właśnie kształt dekoltu w dużej mierze determinuje to, jaka biżuteria ślubna będzie odpowiednia. Do każdego dekoltu pasuje inna biżuteria, np.:

- jeżeli dekolt zakryty jest bolerkiem, którego panna młoda nie planuje zdjąć w trakcie wesela, zrezygnować można z naszyjnika. W tym wypadku warto postawić na ozdobne, długie kolczyki oraz pierścionek i bransoletkę;
- dekolt prosty wymaga zastosowania niekonwencjonalnego połączenia, które przyciągnie wzrok. Bardzo modny jest zestaw złożony z drobnych kolczyków oraz ozdobnego chokera, który może być uszyty na zamówienie z tego samego materiału, z którego wykonana jest suknia ślubna;
- do dekoltu w kształcie serca pasuje biżuteria ślubna w postaci krótkich kolczyków, naszyjnika oraz bransoletki. Jeżeli suknia jest skromna, warto wybrać bogato zdobioną biżuterię, która będzie stanowiła doskonały kontrast do kroju sukni.

Pierścionki - niekonwencjonalny dodatek

Biżuteria ślubna, którą wybierają panny młode, rzadko obejmuje pierścionki. W dniu ślubu najważniejszym pierścionkiem jest obrączka, w związku z tym panny młode nie chcą umniejszyć jej znaczenia i nie ubierają innej biżuterii tego typu, z wyjątkiem pierścionka zaręczynowego. Właśnie ze względu na to, pierścionki stanowią jeden z najbardziej oryginalnych ozdób ślubnych. Jak pokazuje oferta dostępna na https://arande.pl/store/Pierscionki, można wybrać wersję skromną lub bardzo ozdobną. Warto postawić na pierścionki, które zawierają kryształy Swarovski. Swarovski to firma, która od lat zajmuje się produkcją biżuterii ślubnej, dlatego wyroby te zdobyły już renomę na całym świecie i są często wybierane przez panny młode.

Gdzie kupić biżuterię ślubną?

Biżuteria ślubna ma ogromne znaczenie dla całej stylizacji, dlatego warto zakupić ją w pewnym i sprawdzonym miejscu. Najlepiej wybrać firmowy salon z biżuterią lub renomowany sklep internetowy, np. https://arande.pl/store .