5 pomysłów na wyjątkową sesję ślubną

Zdjęcia to najpiękniejsza pamiątka ze ślubu, dlatego warto dobrze ją przemyśleć.

Sesja nad wodą

Zdjęcia na nadmorskiej plaży, nad jeziorem, mają swój niezaprzeczalny klimat, który wynika ze światła odbitego przez wodę. Tu niezwykle ważny jest wybór pory dnia - tuż po wschodzie słońca światło będzie najlepsze, natomiast czas zachodu słońca pozwala oddać na fotografiach niepowtarzalny klimat.

Sesja na łonie natury

Jeśli planujecie romantyczną uroczystość i wesele w stylu rustykalnym, dobrym rozwiązaniem będzie sesja fotograficzna na łonie natury. Las, łąka, góry, a nawet miejski park mogą stać się ozdobą Waszych zdjęć. Jeśli ślub miał charakter rustykalny na zdjęciach dobrze będą się prezentować wiejskie krajobrazy, na przykład pole pełne zbóż. Czasem warto przeczekać nawet kilka miesięcy, żeby wstrzelić się z sesją w charakterystyczny krajobraz danej pory roku.

Wszystkie drogi prowadzą do...

Paryża lub Rzymu. Mogą też prowadzić to innego, zagranicznego miasta, które dzięki swojej historii i rozpoznawalności świetnie "wpasuje się" w sesję ślubną. Ostatnio wśród nowożeńców popularna jest na przykład Wenecja. Słynne zabytki mogą być idealnym tłem do zdjęć, szczególnie jeśli są to zabytki miasta kojarzącego się romantycznie, jak na przykład Paryż czy Werona. Historia na zdjęciach w takim miejscu opowiada się sama.

Sesja w ruinach zamku

Popularnym ostatnio motywem jest także wykonanie zdjęć w lokalizacji tak nietypowej jak ruiny zamku. Ma to wymiar symboliczny - ukazuje trwałość miłości, która opiera się nawet upływowi czasu, który kruszy mury. Taką sesję warto dokładnie przemyśleć, żeby zdjęcia nie stały się po prostu smutne. Ale tu już wszystko zależy od umiejętności fotografa.

Starówka ukochanego miasta

Żeby nadać fotografiom wymiar sentymentalny można sesję zorganizować na ryneczku lub starówce miasta, w którym para się poznała. Ciekawym pomysłem jest na przykład odtworzenie pierwszej randki, wtedy sesja poślubna staje się miłym pretekstem do tego, aby nowożeńcy mogli opowiedzieć jak się poznali.

Profesjonalnego fotografa ślubnego warto poszukać na platformie ślubnej Wedding.pl. Jest to portal poświęcona w całości tematyce weselnej. Stanowi bazę usługodawców, z którymi można się skontaktować i ustalić termin. Ponadto, portal pełen jest ślubnych inspiracji, pomysłów, które można wykorzystać, organizując ten wyjątkowy dzień.

 

Zdjęcia: Shutterstock.com