Transport bez granic

Sprowadzanie jednych towarów, wysyłanie innych, zamawianie materiałów do produkcji, ekspedycja gotowych wyrobów… To codzienność wielu firm. Niektóre dysponują własnym transportem, inne korzystają z usług wyspecjalizowanych przedsiębiorstw.

Polska jest liderem transportu drogowego w Europie. W naszym kraju działa aż 250 tysięcy przedsiębiorstw zajmujących się przewozami towarów. Robią to nie tylko na zlecenie firm polskich, ale również angielskich, francuskich czy włoskich. Polscy kierowcy są znani i cenieni w całej Europie (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/transport-drogowy-placa-minimalna-komisja,208,0,2327248.html).

Transport szybki i nowoczesny

 Jednym z najważniejszych wymogów, jakie zleceniodawcy stawiają firmom transportowym, jest jak najkrótszy czas realizacji usługi. To najważniejszy, ale nie jedyny warunek, jaki muszą spełnić firmy przewozowe. Zleceniodawcy oczekują również, że przewoźnik dostosuje logistykę transportu do specyfiki ich firmy. Jeśli więc transport ma dotrzeć na portowe nabrzeże, aby dalej ruszyć w świat statkiem, powinien się tam znaleźć tuż przed załadunkiem. Jeśli firma potrzebuje surowców lub części do produkcji, najkorzystniej jest, by nadjechały dokładnie w chwili, gdy są potrzebne. Dzięki temu zleceniodawca nie musi wynajmować dodatkowej powierzchni magazynowej. Taka usługa nosi nazwę „just in time” czyli „na czas”.

Nie tylko transport

Firmy transportowe coraz częściej oferują również usługi z zakresu magazynowania towarów na krótszy lub dłuższy czas. To pozwala nie tylko zaoszczędzić na powierzchni magazynowej, ale również tak zorganizować transport, aby droga towaru od sprzedającego do kupującego była jak najkrótsza – dotyczy to zwłaszcza firm, które jedynie pośredniczą w sprzedaży. Można również zamówić przepakowanie produktów, ich konfekcjonowanie a nawet kompletowanie zamówień. Takie usługi świadczy na przykład firma Matlogistic z siedzibą w Trójmieście. Wysyłając towar w drogę, warto również zadbać o to, aby firma transportowa go ubezpieczyła.

 

Właściwy wybór firmy transportowo-logistycznej to gwarancja, że nasza przesyłka dotrze na miejsce na czas i w dobrym stanie. Dlatego warto szukać takiej, której oferta jest najszersza i najbardziej nowoczesna.