Czy rankingi pokazują miarodajną siłę reprezentacji?

Czy rankingi pokazują miarodajną siłę reprezentacji?

 

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez piłki nożnej. To najbardziej emocjonujący sport powodujący, że można całkowicie się zaangażować w kibicowanie swojej ulubionej drużynie, a już na pewno reprezentacji Polski. Ostatnio jesteśmy rozpieszczani, gdyż nasza kadra plasuje się w rankingu fifa na 6 miejscu (stan na październik 2017) i jest to najlepsze miejsce w historii. Dla wielu osób jednak ranking fifa nie jest miarodajny, a z drugiej strony nie wiadomo, jak to wszystko się wylicza. Jak to z tym jest?

 

Wysokie miejsce w rankingu reprezentacji Polski. Jak to możliwe?

 

Faktycznie, niektóre rozstrzygnięcia w rankingu mogą zadziwiać. Dzisiejsze miejsce Polski dla wielu jest nieporozumieniem, co pokazał jeden z meczów - z Danią, gdy nie istnieliśmy na boisku, dostając srogie lanie. Niektórzy jednak nie rozumieją tego, że istotą takich rankingów nie jest to, że ktoś wygrywa ze wszystkimi (choć tak byłoby najlepiej), ale to, jaką pokazuje formę w ostatnich miesiącach. Czyli serię zwycięstw i brak porażek w meczach o punkty (a Polska taką miała) przekładają się na wyższe, czasami aż bardzo, miejsce.

 

Nie oznacza to jednak, że drużyna na tak wysokim miejscu rzeczywiście jest taką potęgą, tym bardziej że naszymi plecami są Hiszpania, Włochy czy Anglia…. Każdy wie, jaką siłę rażenia mają te zespoły.

 

Ranking w czasie rzeczywistym? Tak, to możliwe!

 

Wracając jednak do rankingów, wiele osób nie tylko ufa takim wyliczeniom, ale też nie wie do końca, jak to wszystko działa. Odpowiedzią na te wątpliwości jest ranking fifa na żywo, który znajdziemy tutaj: Ranking fifa, gdzie w czasie rzeczywistym możemy śledzić, jak zmieniają się pozycje w klasyfikacji. Można tak sprawdzać wszystkie drużyny, robić symulacje, a jest to naprawdę dobra zabawa. Nas oczywiście najbardziej interesuje kadra biało-czerwonych i jak najbardziej jest dostępny ranking fifa Polska, który wyszukamy pod adresem https://pl.fctables.com/ranking-fifa/polska/.

 

Jak to się wylicza?

 

Na koniec warto rozwiać pewną wątpliwość. Wspominaliśmy bowiem, jak działa ranking, dlaczego tak wysoko jest nasza reprezentacja, a na przykład mistrzowie Europy i Świata z ostatnich lat - Hiszpanie tak nisko. Nie zagłębialiśmy się jednak w temat i nie odpowiedzieliśmy na pytanie, jak obliczany jest ranking fifa? Nie jest to łatwe do wytłumaczenia w kilku zdaniach, więc najlepiej skorzystać ze strony https://pl.fctables.com/b...iczany-jest-ranking-fifa/, gdzie wszystko jest dokładnie opisane.

 

Z takim dokładnym rankingiem, który dodatkowo działa w czasie rzeczywistym, oglądanie meczów jest tym bardziej emocjonujące. To więc prawdziwa gratka dla każdego kibica.