Ludzie paczki ślą

 

Świat stoi przed nami otworem. Możemy podróżować i osiedlać się w dowolnym jego zakątku, a kontakt z innymi umożliwiają nam telefony i Internet. Jeżeli będziemy chcieli wysłać komuś paczkę, bez trudu znajdziemy odpowiednią firmę kurierską.

 

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, poza granicami Polski pod koniec 2015 roku mieszkało prawie 2,5 mln Polaków. Nasi rodacy osiedlali się najliczniej w krajach europejskich (ponad 2 mln), a największa grupa, bo ponad 700 tysięcy osób, wybrała na miejsce swojego zamieszkania Wielką Brytanię (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ilu-polakow-przebywa-na-emigracji,54,0,2149430.html).

Paczka za paczką

 

Duża liczba Polaków w Wielkiej Brytanii oznacza wzmożone kontakty między tym krajem a Polską – rozmowy telefoniczne, podróże i oczywiście przesyłki. Tych ostatnich z roku na rok przybywa. Firma konsultingowa PricewaterhouseCoopers szacuje, że w 2018 roku liczba paczek wysyłanych z Polski wyniesie prawie 650 milionów (źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/do-2018-roku-polacy-beda-wysylac-prawie-440-mln-paczek-rocznie/536ds0). Duża ich część powędruję właśnie na Wyspy Brytyjskie. Obroty branży kurierskiej w roku 2018 mogą sięgnąć nawet 6,4 mld zł, czyli wzrosną o około 10% w stosunku do roku 2017. Klienci chcą dostać usługę najwyższej jakości, a firmy kurierskie muszą temu sprostać. Spełnieniu oczekiwań obydwu stron służą platformy do ekspedycji przesyłek. Jedną z nich jest https://www.euro-paka.pl/, za pośrednictwem której można wysłać w świat paczkę, korzystając z usług firm kurierskich, takich jak DPD, GLS oraz InPost Cross Border.

 

Przesyłki pod specjalnym nadzorem

 

Gdy wysyłamy paczkę lub na nią czekamy, ważne jest dla nas przede wszystkim to, w jakim czasie przesyłka dotrze na miejsce przeznaczenia. W przypadku paczek do Anglii i z Anglii czas ten nie powinien przekraczać 3-4 dni. Istotna jest również możliwość wysyłania przedmiotów o dużych gabarytach – na przykład, gdy ktoś przeprowadza się z jednego kraju do drugiego i chce zabrać ze sobą meble lub sprzęt AGD. Gdy klient znajdzie 2-3 firmy, które spełniają jego oczekiwania, o wyborze tej konkretnej zazwyczaj decyduje cena. Jak wynika z danych porównywarek cen kurierów, przesyłkę o wadze do 1kg można wysłać do Wielkiej Brytanii już za około 45 zł netto, natomiast w przypadku przedmiotów wysyłanych z Anglii do Polski usługa kosztuje około 85 zł (źródło: http://www.kurierem.pl/przesylki-zagraniczne-Anglia-kurier-DPD-transport-drogowy-import,1383482.html)

 

Gdy decydujemy się na wysłanie paczki, chcemy mieć pewność, że firma kurierska zadba o jej zawartość. Dlatego warto wybrać taką firmę, która ma doświadczenie i odpowiednie narzędzia.