Niech życie Cię zaskoczy

Niech życie Cię nie zaskoczy

 

Pomimo tego że co chwilę docierają do nas wiadomości o szkodach wyrządzonych przez siły natury, o wypadkach i katastrofach oraz włamaniach, nie do końca przedkładamy to na nasze życie. Nawet jeśli coś złego zdarzyło się sąsiadom, przyjaciołom czy członkom rodziny, to często uważamy, ze nas problemy nie dotyczą. Życie bywa jednak przewrotne i warto się ubezpieczyć od różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Poza zdrowiem można pomyśleć o zabezpieczaniu majątku. W dalszym ciągu większość Polaków na dom czy mieszkanie pracuje całe życie. Nawet jeśli najczęściej są to dobra kupione na kredyt, to jego spłata rozciąga się na kilkadziesiąt lat. Polityka banków w jakiś sposób wymusza na nas ubezpieczenia nieruchomości, ale warto pamiętać, że cesja zabezpiecza interes kredytodawcy, a nie nasz.

Postaw na dobre ubezpieczenie

W przypadku nieoczekiwanych zdarzeń dobra polisa Home Insurance pomoże nam nie tylko z odszkodowania przywrócić stan pierwotny, ale równie uzyskać tak potrzebną w trudnych sytuacjach pomoc. Ubezpieczenie chroni mieszkanie lub dom w razie kradzieży z włamaniem, wypadków, skutków klęsk żywiołowych. I pomimo tego że są ludzie, którzy uważają, że zakup polisy to zbędny wydatek, ponieważ wypadki zdarzają się rzadko a wpłacona suma składki zawsze przeważy odszkodowanie, to jednak moda na ubezpieczenia cały czas wzrasta. Wynika to w pewnym zakresie z faktu, że zakup mieszkania i jego urządzenie to ogromna inwestycja – prawdopodobnie największa w życiu – i w przypadku jej straty ciężko może być nam samodzielnie stanąć na nogi.

Najważniejszy jest dobry wybór

Szukając idealnej polisy, zanim utoniemy w stertach dokumentów, warto skorzystać z porównywarek dostępnych w sieci. Po określeniu naszych oczekiwań i potrzeb, wycenieniu wartości majątku dobrze jest w wyszukiwarkę wpisać bądź oczekiwaną kwotę ubezpieczenia, bądź wysokość składki, jaką jesteśmy w stanie zapłacić. W ten sposób otrzymujemy kilka dopasowanych do naszych możliwości ofert. Je powinniśmy dokładnie przeanalizować, nie biorąc ceny za najważniejsze kryterium. Może się okazać, że pozornie najtańsza oferta może nas kosztować dużo więcej, a w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń nie zabezpieczy wszystkich roszczeń. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, warto ją bardzo dokładnie przeczytać. Żeby obniżyć składkę zawsze można zrezygnować z niektórych wariantów ubezpieczenia, zapłacić za cały rok z góry lub wykupić pakiet ubezpieczeń, chroniąc inne rzeczy, których jesteśmy właścicielem. Dostępne oferty takie jak assistance czy OC docelowo też wpływają na cenę polisy.