Zdjęcia - niesamowite przemiany wnętrz

Jeszcze kilkanaście lat temu na naszych ścianach gościły przede wszystkim obrazy lub ich reprodukcje. Gdy decydowaliśmy się na zawieszenie zdjęcia, były to przede wszystkim rodzinne pamiątki – portrety, kadry z wakacji lub ważnych uroczystości. Dzisiaj chętnie sięgamy po artystyczne fotografie, traktując je jako dzieła sztuki. Wynika to nie tylko z faktu, że coraz rzadziej drukujemy już nasze prywatne cyfrowe zdjęcia, oglądając je najczęściej na ekranie komputera lub smartfona, ale również dlatego, że profesjonalna fotografia zdobyła sobie zasłużone uznanie i traktowana jest na równi z innymi przykładami dzieł sztuki jak obrazy czy rzeźby.

Zdjęcie w rozmiarze XXL

Zapierające dech w piersiach fotografie możemy kupić nie tylko w galeriach sztuki, ale także w formie plakatów dostępnych w sklepach innternetowych. Na szczególną uwagę zasługują jednak fototapety robione ze zdjęcia. Dzięki nim niewielkich rozmiarów przedstawienie, które stanowiłoby tylko jeden z elementów wystroju, staje się główną dominantą skupiającą na sobie całą uwagę. Wielu osobom fototapety wciąż kojarzą się ze słabej jakości dekoracją wnętrza, która szybko traci kolor i łatwo  odkleja się od ściany. Jednak od lat 80. i 90. ubiegłego wieku, kiedy tapety cieszyły się dużą popularnością, wiele się zmieniło. Dziś do ich produkcji używa się niezwykle wytrzymałych materiałów, a druk lateksowy gwarantuje, że wzór nie straci nic ze swej jakości nawet przez wiele lat. Co więcej, szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie przedstawienie.

redro.pl/

Fototapeta jak dzieło sztuki

Współczesne fototapety do salonu to prawdziwe bogactwo najpiękniejszych przedstawień. Obok typowych, malowniczych krajobrazów, które ukazują złote plaże czy leśne zakątki, znajdziemy także artystyczne ujęcia górskich szczytów, spienionych morskich fal lub norweskich fiordów. Minimalistycznie zaprezentowane pejzaże, bardziej niż zdjęcie z wakacji, przypominają dzieło znanego fotografa, ponieważ charakteryzują się kunsztem i niezwykle oryginalnym ujęciem tematu. Podobnie wygląda sytuacja z wizerunkami wielkich  miast i architektury. Obok wzorów przywodzących na myśl klasyczne pocztówki, znajdziemy także zaskakujące ujęcia metropolii i ich najbardziej charakterystycznych zabytków. Zamiast typowej panoramy Barcelony czy Paryża, możemy sięgnąć po zdjęcie zrobione z lotu ptaka ukazujące geometryczny układ ulic i dzielnic, a klasyczne przedstawienie Wieży Eiffla zamienić na zdjęcie zrobione z żabiej perspektywy, które w interesujący sposób przerysowuje kompozycję. Taka fototapeta do salonu będzie zaskakującym pomysłem na dekorację wnętrza pomimo tego, że prezentuje dobrze znane miejscy czy obiekt.

 

Podróż za jedno zdjęcie

Zdjęcia to nie tylko piękna dekoracja. Pełnią one także rolę swego rodzaju teleportu – patrząc na nie możemy się przenieść myślami dokładnie tam, gdzie były robione i poczuć klimat danego miejsca. Jeśli ozdabiasz swoje wnętrze fotografiami właśnie z tego powodu, to robione na zamówienie fototapety do sypialni lub salonu będą znakomitym pomysłem. Nie musisz szukać wzoru spośród gotowych propozycji. Jeśli zrobiłeś zachwycające zdjęcie na wakacjach, górskiej wycieczce czy nawet w drodze do pracy, to będzie ono doskonałym materiałem by zrobić z niego spektakularną ścienną ozdobę. Fotografia, w największym nawet formacie, nie będzie się tak imponująco prezentować jak fototapeta. Do sypialni poszukajmy nastrojowych kompozycji utrzymanych w delikatnych barwach, które wprowadzą do aranżacji nastrój spokoju i relaksu. Mogą to być ujęcia malowniczej przyrody lub wielkiej metropolii utrzymane jednak w stonowanej, lekko spłowiałej kolorystyce, co bez trudu osiągniemy wybierając określony filtr.

redro.pl/fototapety/

Decydując się na taką dekorację wnętrza mamy pewność, że jest ona unikalna i jedyna w swoim rodzaju, a wybrany przez nas wzór nie pojawi się w żadnym innym domu. Co więcej, zdjęcie naszego autorstwa w postaci fototapety ozdabiające pokój będzie prawdziwym powodem do dumy i znakomitą motywacją, by rozwijać naszą fotograficzną pasję!