Obozy wakacyjne dla młodych piłkarzy – skąd wziąć na nie pieniądze?

Każdego roku w okolicy września w szkołach i przedszkolach pojawiają się ogłoszenia o naborze do drużyn i szkółek piłkarskich.  Następnie młodzi zawodnicy dzielnie trenują przez większą część roku szkolnego, aby w okresie przedwakacyjnym powalczyć między sobą o różne nagrody i puchary, które można uzyskać w rozgrywkach ogólnopolskich drużyn dziecięcych.

Po intensywnym okresie szkoleniowym młodym adeptom sztuki piłkarskiej należy się odrobina odpoczynku i wytchnienia. Wtedy też pojawiają się ogłoszenia o wakacyjnych obozach dla młodych piłkarzy.

O ile treningi piłkarskie w okresie roku szkolnego w wielu szkółkach są darmowe lub ich koszt to ok. 100 zł miesięcznie, o tyle wakacyjny wypoczynek to zupełnie inna historia. Wyjazd na obóz szkoleniowy dla młodych adeptów piłki nożnej to często koszt 1-2 tysięcy złotych na okres 7-14 dni. Z jednej strony obóz tego rodzaju to dodatkowe szlifowanie umiejętności piłkarskich połączone z doskonałą zabawą i integracją wewnątrz drużyny. Z drugiej jednak strony nie każdego rodzica stać na wydanie tak dużej kwoty na wypoczynek jednego dziecka. A przecież opłata za obóz to tylko początek wydatków związanych z wyjazdem. Kolejne pieniądze będą potrzebne na dojazd do miejsca wypoczynku, kieszonkowe czy zakup sprzętu niezbędnego podczas wyjazdu.

W tym miejscu przed rodzicami staje dylemat czy wysłać dziecko na wymarzone wakacje czy nie. Wielu z nich ulega prośbom i namowom swoich pociech i szuka odpowiednich zasobów pieniężnych na wakacje, co niestety nie zawsze jest łatwe.

Rozmowy z rodzicami dzieci wskazują, że obecnie dużym wsparciem i pomocą w wysłaniu dzieci na obozy sportowe czy kolonie jest świadczenie wychowawcze, czyli tzw. 500+. Duża grupa rodziców odkłada część otrzymywanej co miesiąc kwoty, aby móc sfinansować letni wypoczynek dzieci. Kolejnym sposobem na dofinansowanie obozu jest wsparcie rodziny. W wielu rodzinach dziadkowie czy ukochani wujkowie i ciocie dorzucają swoje trzy grosze do puli pieniędzy niezbędnych na wyjazd.

Jeśli żaden z powyższych sposobów zebrania pieniędzy nie pozwala na uzyskanie niezbędnej kwoty, wówczas pozostaje pożyczka. Obecnie wiele banków i instytucji finansowych ma doskonałe oferty pożyczek z przeznaczeniem na wakacyjne wojaże. Można wybrać kredyty z opóźnioną spłatą i w ten sposób zacząć spłacać raty dopiero po wakacjach, kiedy kondycja finansowa rodziny nabierze już nieco stabilizacji. Inną formą pożyczki są tzw. chwilówki. W ten sposób można zaciągnąć pożyczkę na niewielką kwotę i spłacić ją po otrzymaniu np. następnej pensji czy innych środków finansowych. Wiele osób boi się chwilówek, co jest zupełnie uzasadnione, zwłaszcza, że wiele instytucji pożyczkowych zasłużyło sobie na niezbyt dobrą opinię, niemniej jednak zanim odrzuci się zupełnie tę możliwość uzyskania pieniędzy dobrze jest poznać np. opinie o filarum – jednym z pożyczkodawców udzielających pożyczek na bardzo korzystnych warunkach.

Niezależnie jednak od tego skąd rodzice wezmą pieniądze czy będzie to pożyczka od rodziny, oszczędności czy może kredyt warto pamiętać, że zorganizowany wypoczynek to doskonała zabawa dla dzieci. Dzięki zajęciom sportowym na obozach mają one szanse wspiąć się na wyższy szczebel umiejętności piłkarskich, co z pewnością wyjdzie im na dobre.