Fotografia XXI - perfekcyjne zdjęcia na Instagramie. Jak je robić?

Prawdziwi miłośnicy sztuki fotografowania nie mogą się z tym pogodzić, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Najbardziej popularnym w społeczeństwie nurtem fotografii są obecnie zdjęcia o tematyce life style'owej tworzone pod media społecznościowe. Udostępniane i ,,lajkowane" na potęgę zdążyły wyrobić już sobie konkretny styl. O ile młodzież spędzająca w sieci niezliczone godziny perfekcyjnie go naśladuje i bez problemu tworzy kadry na miarę tysięcy followersów, o tyle fotografowie z krwi i kości często nie wiedzą, jak podejść do tematu. Dlatego dziś zdradzamy 4 tajniki fotografii mediów społecznościowych.

 

1.RÓB ZDJĘCIA Z GÓRY

Jeśli to możliwe, eksperymentuj ze zdjęciami z górnej perspektywy. Wtedy np. fotografowana potrawa lub napoje będą  wyglądać bardziej plastycznie i instagramowo niż sfotografowane z boku. Ta perspektywa nada się świetnie także do fotografowania biżuterii, zestawów ubrań, innych aranżacji w stylu książka z kawą czy komputer i biurowe akcesoria.

 

2. MYŚL KOLORAMI

Staraj się dobierać do ujęć rzeczy z podobnej palety barw albo postaw na dosłownie 2-3 kolory, a wtedy zdjęcia od razu nabiorą specyficznego klimatu, o który nam chodzi. Wyobraź sobie, że z torebeczki na poniższym zdjęciu wystają kosmetyki w zielonej, żółtej lub pomarańczowej tubce... No nie bardzo, prawda? Róż, biel, czarny i szarości komponują się na tym kadrze rewelacyjnie.

 

 

3. UŁOŻENIE MA ZNACZENIE!

Ułożenie elementów na zdjęciu ma potężne znaczenie. Przy takich ujęciach jak to, elementy powinny zachować od siebie podobną odległość i nie stykać się ze sobą. Niektórzy zanim sfotografują swoje śniadanie na instagrama potrafią przestawiać talerz i filiżankę 15 minut... Teraz już wiesz dlaczego.

 

 

 

4. PAMIĘTAJ O SPÓJNOŚCI

Aby osiągnąć efekt WOW na instagramowym koncie, warto myśleć o zdjęciach jako całość i zachowywać jakąś spójność między nimi. Może być ona w kolorystyce, sposobie kadrowania, tematyce, obróbce itp. Idealnym przykładem jest konto @alabasterfox, gdzie zdjęcia zawsze zawierają się w podobnej palecie barw, często poruszają tematykę aranżacji wnętrz, rzadko ukazują ludzi, przeważnie robione są z górnej perspektywy itp- - uwierzcie, to nie są cechy przypadkowe!

 

Mamy nadzieję, że tajniki zdjęć Instagramowych przydadzą Wam się i w klasycznej fotografii!

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się