Spotkanie użytkowników - październik 2015, Kraków

Korzystając z optymistycznych prognoz pogody postanowiliśmy "na szybko" zebrać przynajmniej kilka osób na małe spotkanie. Ostatecznie w spotkaniu uczestniczyła tylko trójkę osób: Kasiek01, Tabaz1 i Snapshot. Miejscem spotkania ponownie został wybrany Kraków. Spotkanie przebiegło w dwóch etapach. Sobotni poranek spędziliśmy na Cmentarzu Rakowickim. Tabaz1 i Snapshot wybrali się "razem, ale osobno" na wyciszającą sesję na tej znakomitej nekropolii. Kilka godzin szukania inspiracji w ciszy i skupieniu.
DSC_0642

 

SONY DSC

DSC_0771

SONY DSC

Etap drugi spotkania to już typowe foto-łowy ze świetną przewodniczką - Kasią. Dokładna trasa została ustalona już w tygodniu i czekała na realizację. Spotkaliśmy się przy Ogrodzie Botanicznym,gdzie mimo jesieni kalendarzowej zaskoczyły nas krokusy... Feeria barw, latające ważki i motyle wprawiały nas w świetny nastrój. To niesamowite, ale tak piękne miejsce nie jest należycie promowane. Świetna alternatywa dla foto-turystów, miłośników makro fotografii. Z Ogrodu przeszliśmy na krakowski Kazimierz, gdzie na chwilę przysiedliśmy. Doborowe towarzystwo wymaga też przerwy "zasiadanej", by móc porozmawiać ze sobą.
Następnym etapem było przejście wzdłuż Wisły, przez kładkę Ojca Bernatka, a następnie do Placu Bohaterów Getta. Dopisało nam szczęście, bo po chwili oczekiwania mieliśmy chwilę czasu na swobodne zdjęcia, bez tłumów turystów. Nasze spotkanie zakończyliśmy pod dawną fabryką, a obecnie muzeum Oskara Schindlera. Stamtąd też wracaliśmy i spotkanie niestety przeszło do historii. Szkoda że nie było nas więcej, ale przynajmniej trzy osoby mogły znów się zobaczyć. Poza tym, duchem było nas więcej... Uczestnicy zeszłorocznego spotkania byli z nami myślami... i towarzyszyły nam chwilę telefonicznie. Zachęcamy wszystkich do organizowania takich spotkań w swoich stronach, do integracji Fotosikowej, możliwości dzielenia się swoimi doświadczeniami.
d041fe57ad979ab3

[od Redakcji] Poniżej (i powyżej) przedstawiamy FotoRelacje ze spotkania, zdjęcia autorstwa użytkowników: snapshot, kasiek01, tabaz1. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć ze spotkania w galeriach tych użytkowników :)

d13dbacfc2b40b66

 

4c17b0b572e0ce5cgen

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Komentarze

 • dakron1

  15.10.2015 08:44

  Wspaniała fotorelacja i opisy, nic tylko pozostaje żal, ze nie mogłam się dołączyć, szkoda że Kraków jest tak piekielnie daleko :))))

  • 15.10.2015 09:10

   @dakron1: Możesz śmiało zorganizować w swoich okolicach podobny zlocik :)
   Polecam :)

  • dakron1

   15.10.2015 14:08

   @snapshot:  no ciekawe wyzwanie, tylko co ze spankiem... musiałabym poszukac czegoś taniego dla ewentualnych chętnych. Co ja mam do oglądania : Starówkę, figurki Bachusików, od biedy malutką palmiarnię i 7 km od miasta skansen. Zielona Dziura jest mała, można ją przejśc w 40 min na piechotę. Mogę też poprowadzić Fotosikowe wałęsanie po Poznaniu, dobrze znam swoje rodzinne miasto i łatwo tam dojechać, przynajmniej dla mnie :)

  • 15.10.2015 14:32

   @dakron1: No i jest już Poznań.
   W takim miejscu jacyś chętni pewnie się zjawią :)
   Z doświadczenia jednak proponuję coś w cieplejsze dni, gdy słonko dłużej świeci :)

 • tabaz1

  15.10.2015 19:00

  Dla mnie to super spotkanie (Y) Dzięki,że mogłem być z Wami i aż we trzech (Y) :) To miłe :) I myślę,że nawet to,że spotkanie by było w Gdańsku,czy w innym miejscu,to tylko od Nas samych zależy (Y) ,,Chcesz-jedziesz,nie chcesz - nie jedziesz,, a odległość i koszta też się liczą oczywiście,ale najważniejsze- ,,czy chcesz,, ? Podziwiam spotkanie z 6 grudnia zeszłego roku (Y) Zimno,ale osoby z końca Polski i z Niemiec się zjawiły (Y) SZACUN (Y) :) Można ???? Pozdro dla Wszystkich :))

 • 16.10.2015 06:54

  Każde spotkanie jest tak naprawdę super, pomimo że każde jest inne.
  Nie zawsze rozbija się o chęci.
  Gdy trzeba poświęcić więcej niż jeden dzień w grę wchodzą pozostałe obowiązki które na ten czas się odkłada.
  Życie nam ucieka, wciąż mamy mało czasu i nieraz nie damy rady poświęcić dwóch dni na własne przyjemności.
  W zeszłym roku Ela nie przyjechała z Niemiec do Krakowa, tylko korzystając z pobytu w Polsce wygospodarowała czas na spotkanie :) Fakt faktem, że Asia przejechała do nas przez całą Polskę :)
  Dwudniowy (lub dłuższy) wypad trzeba też mieć zaplanowany dużo wcześniej. Obowiązki rodzinne i zawodowe wykluczają u większości spontaniczne spotkania w odległych miejscach.
  Pozdrawiam

 • dakron1

  16.10.2015 11:32

  Ten Gdańsk jest interesujący, ma na niego chrapkę, ale dodatkowo z rowerem, mam do zaliczenie rowerowy objazd Helu, i jest takie prom do Karlskrona, wypływa sie w nocy, jest cały dzień na zwiedzanie miasta (rowerem lub perpedes) i wraca się w nocy... taki mini urlop z rowerem i aparatem w tle...

 • olike

  16.10.2015 11:51

  Dopiero dzisiaj, szczerze pisząc, że po rozmowach telefonicznych, mam zaszczyt tu coś napisać :))

 • olike

  16.10.2015 12:03

  To jest FAKT, w Krakowie 6 grudnia 2014... Dzień i dla mnie, data niezapomniana... Było Nas WIELU i zostało wielkie COŚ !!
  Ileż było spontanicznych i bardzo udanych spotkań!!
  Mam z Wami kontakt telefoniczny, nawet z Tymi, których na oczy nie widziałam, i mam wrażenie, że znamy się :)))

 • tabaz1

  16.10.2015 14:38

  Do Eli ,,OLIKE,, (Y) Elu,takie spotkanie naprawdę łączą ludzi,dobrze napisałaś :)) Cieszę się bardzo,że na tym nie koniec,bo Ja jestem otwarty na każde takie spotkanie i już planuję następne,ale nie 6 grudnia bo zimno - hehehe,ale wiosną :) Ale nie ukrywam,że i w zimie można się spotkać i zaplanować gdzieś w górach :) Było by suuuuper !!!! Pozdrowionka dla Wszystkich, i myślę,że nasza przygoda na spotkania z FOTOSIK dopiero się rozkręca :)))

 • dakron1

  17.10.2015 11:00

  Góry zima są super, tylko dajcie znać przynajmniej 2 tygodnie wcześniej, aby człowiek mógł to zaplanować :)

 • ocm24

  20.10.2015 11:39

  Świetne zdjęcia - dobrze oddają klimat miejsc.

 • wojciechslupsk

  24.11.2015 16:35

  piękne kolorowe spotkanie
  efekty zapierają dech w piersi
  a byłem tak blisko w Dąbrowie Ząbkowicach
  moja strata
  Pozdrawiam serdecznie wycieczkowe grono

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się